Не потраплять до наявного війська люди з відстрочкою від призову, а ще ті, кого забронювали держоргани чи підприємства.
Сподіватися на відстрочку можуть ті, в кого є серйозні проблеми зі здоров’ям. Обмежено придатних і непридатних в мирний час усе одно можуть призвати, але на передову не відправлять – залишать при частині.
Гарантовано не вручать повістку батькам трьох, чотирьох і більше дітей, якщо їм не минуло 18 років. Татусям-одинакам теж можна не хвилюватися – їх не заберуть. Опіка над дитиною-інвалідом I, II груп є гарантією для відстрочки. При цьому донька чи син можуть бути навіть повнолітніми.
Батьки-інваліди, хвора дружина, що потребують догляду, теж є запорукою перебування в тилу.
Якщо дружина служить, а чоловік доглядає дитину, то йому належить відстрочка від мобілізації.
Родичі, що загинули в АТО чи зникли безвісти, дають можливість відкосити від армії. Тільки вони мають бути близькими – мова про членів подружжя, дітей, батьків, рідних сестру чи брата, бабусі й дідуся.
Також поки що не мобілізують тих, хто здобуває вищу освіту чи є викладачем вишу.
Підприємства й органи державної влади бронюють особливо цінних військовозобов’язаних працівників, якщо в цьому є необхідність.
Ті, хто на місцях займається вирішенням мобілізаційних завдань, виконують певні роботи для ЗСУ, виготовляють потрібні армії товари чи надають відповідні послуги, теж отримують відстрочку.
Робота на критично важливих підприємствах чи в установах в умовах війни теж може дозволити допомагати фронту, не перебуваючи на передовій й не отримуючи повістки.