Нова хвиля мобілізації в Україні: хто із військовозобов’язаних точно звільнений від призову в 2023 році

Призивати чоловіків до війська в Україні почали з першого дня повномасштабного вторгнення росіян. За рік, що минув, загальна мобілізація не припинялася. Призивають військовозобов'язаних і резервістів, постійно доукомплектовуючи військові частини. Є певний перелік осіб, що не підлягають мобілізації.

Не потраплять до наявного війська люди з відстрочкою від призову, а ще ті, кого забронювали держоргани чи підприємства.

Сподіватися на відстрочку можуть ті, в кого є серйозні проблеми зі здоров’ям. Обмежено придатних і непридатних в мирний час усе одно можуть призвати, але на передову не відправлять – залишать при частині.

Гарантовано не вручать повістку батькам трьох, чотирьох і більше дітей, якщо їм не минуло 18 років. Татусям-одинакам теж можна не хвилюватися – їх не заберуть. Опіка над дитиною-інвалідом I, II груп є гарантією для відстрочки. При цьому донька чи син можуть бути навіть повнолітніми.

Батьки трьох і більше дітей мають право на відстрочку від армії

Батьки-інваліди, хвора дружина, що потребують догляду, теж є запорукою перебування в тилу.

Якщо дружина служить, а чоловік доглядає дитину, то йому належить відстрочка від мобілізації.

Родичі, що загинули в АТО чи зникли безвісти, дають можливість відкосити від армії. Тільки вони мають бути близькими – мова про членів подружжя, дітей, батьків, рідних сестру чи брата, бабусі й дідуся.

Також поки що не мобілізують тих, хто здобуває вищу освіту чи є викладачем вишу.

Студенти і викладачі вишів мають бронь

Підприємства й органи державної влади бронюють особливо цінних військовозобов’язаних працівників, якщо в цьому є необхідність.

Ті, хто на місцях займається вирішенням мобілізаційних завдань, виконують певні роботи для ЗСУ, виготовляють потрібні армії товари чи надають відповідні послуги, теж отримують відстрочку.

Робота на критично важливих підприємствах чи в установах в умовах війни теж може дозволити допомагати фронту, не перебуваючи на передовій й не отримуючи повістки.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.