Згідно з новими правилами, всю наявність електричних транспортних засобів поділили на дві різні категорії, в залежності від ваги, потужності й швидкості, яку вони здатні розвивати:
- Ті, що мають двигун не більше 1000 Вт і здатні їздити зі швидкістю до 25 км/год. Їх віднесли до легких персональних електричних транспортних засобів.
- Ті, що здатні розвивати швидкість до 50 км/год. і мають вагу до 600 кг. Це низькошвидкісна легка категорія.
Решта, що здатні пересуватися зі швидкістю 50 км/год. і вище, віднині вважаються мотоциклами.
Що це означає для власників
Тепер самокат чи моноколесо є транспортним засобом, а той, хто ним кермує, відповідно називається водієм, а не пішоходом. Подібне трактування знімає купу суперечок і непорозумінь, що виникали серед учасників дорожнього руху раніше.
Хто і яку відповідальність нестиме у разі дорожньої пригоди, дізнаємося, коли відповідні зміни буде внесено до Правил дорожнього руху.
В європейській практиці найнижча категорія пристроїв ототожнюється з велосипедами, а вища – з мопедами. Можливо, і в нас визначать подібний розподіл. Принаймні на тротуарах пішоходи можуть ходити, не озираючись, оскільки транспорту, швидшому за 25 км/год., доведеться пересуватися по дорозі.
Тож штрафів за порушення ПДР водіям електросамокатів тепер не уникнути. Вони нестимуть як адміністративну відповідальність за свої дії, так і кримінальну. Якщо зазирнути в Судовий реєстр, то можна побачити вже понад півтора десятка справ, пов’язаних з легким транспортом. І ця кількість постійно зростатиме.