Винахідник із Дніпра залишив по собі єдиний екземпляр легковика: автівку зібрав власноруч із різних запчастин

Автомобіль, зроблений її чоловіком власноруч, жінка вирішила передати в дніпровський музей "Машина часу". Такий екземпляр єдиний на всю країну.

Легковик “Балтика” Віталій Васюченко зробив ще 40 років тому. Інженеру допомагали сини Юрій та Аркадій, що виявили неабияку цікавість до батькового хобі. П’ять років знадобилося витратити винахіднику на пошук необхідних деталей і власне збирання конструкції.

Два роки тому Галина Аркадіївна Васюченко вирішила, що раритет, який 12 років припадав пилом у гаражі, має слугувати людям, і вирішила передати унікальний експонат до музею.

Тепер відвідувачі музею побачать ексклюзивну машину

Відтоді як Віталія не стало, автівкою ніхто не цікавився і не зазирав до неї. А любителі історії автомобілебудування оглядатимуть цю унікальну річ залюбки. Тож Галина Аркадіївна зв’язалася телефоном із власником автомузею Михайлом Прудниковим і домовилася про поповнення експозиції “Машини часу”.

Інші винаходи раціоналізатора

Створення “Балтики” – не єдине досягнення працівника заводу шахтної автоматики. В арсеналі винахідника залишилися три медалі від ВДНГ за різні досягнення в інженерній сфері.

Панель винахідник випиляв із дерева горіха

Якось Віталій за безцінь придбав старенький поіржавілий ГАЗ-21. Від цієї “Волги” майстер запозичив мотор і раму. А решту запчастин зробив власними руками. Вдова пригадує, що кузов чоловік склеїв зі склотканини, додаючи епоксидну смолу. Решітку радіатора довелося випилювати лобзиком. Задні фари було виготовлено майстром із пластику. А на передні пішли готові – від “Москвича”. Схему електропроводки накреслив і втілив у життя теж сам.

Салон – справа вмілих рук Васюченка. З дерева горіха зробив панель для приладів й кермо. На сидіння пішов старий диван, який Віталій обшив штучною шкірою, а згодом додав саморобні чохли. Коли хотів зареєструвати диво-авто в ДАІ, саморобне кермо відхилили і змусили автолюбителя придбати магазинний варіант.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.