На Благовіщення не можна давати у борг і вбиратися в нову сукню: які ще традиції має це велике церковне свято

Благовіщення є одним із 12 найголовніших церковних свят. В церковній ієрархії воно входить у трійку лідерів услід за Великоднем й Різдвом. Воно ніколи не виходить зі своєї календарної дати. Католики завжди відзначають його 25 березня, а православні – 7 квітня.

Благовіщення раніше називали Зачаттям Христа. А сучасну назву свято отримало в VII столітті. Саме цього дня Діва Марія, набираючи води в джерелі міста Назарет, дізналася від Архангела Гавриїла, що перебуває при надії не звичною дитинкою, а Сином Божим. Жінка перебувала в шоку, адже до цього не мала контактів із чоловіками. За 4 місяці до цього вона заручилася з 80-річним Йосипом, але не збиралася з ним ділити ліжко, залишаючись Божою Дівою.

Цього дня запускали у небо білих голубів, щоб долетіли до янголів

Цього дня священники під час літургії вбираються у блакитне вбрання. Віряни моляться за своє здоров’я і близьких, ставлячи свічки в церкві та освячуючи воду. Раніше існувала традиція випускати голубів, щоб у небі дісталися янголів і розповіли їм про людські потреби.

Як відзначали свято у давнину

Наші пращури на Благовіщення збиралися за столом, дозволяючи собі в піст поласувати рибою, морепродуктами, олією і вином. Усі перебували у піднесеному настрої.

Хазяйки випікали печиво у формі птахів. Усім гуртом готували благовіщенську сіль. Кожен сім’янин вкидав до торбинки пучку солі. Її тримали на вогні, після чого сіль набувала чарівних якостей – захищала від нечистої сили. За рік на наступне Благовіщення її спалювали, натомість готували новий оберіг.

Богородицю з немовлям у вишиванках намалював Олександр Охапкін

Ще у дохристиянські часи мешканці Київської Русі розводили багаття, щоб спалити зиму й закликати весну. У вогонь кидали старий непотріб, щоб разом із ним згоріло все лихе. Обходили зі свічкою всі закутки в домі, щоб викурити нещастя.

Щоб не гнівити Бога у цей день небажано робити ніяких домашніх справ – прибирання, прасування, обрізки дерев і квітів, шиття, вишивання тощо. Не слід вбиратися в новий одяг, а також лихословити й сваритися з іншими людьми. Якщо попросять щось у борг – не давайте.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?