У Закарпатті можна збирати трюфелі: хто допоміг працівникам заповіднику розшукати рідкісні гриби – це не люди

У Національному парку "Синевир" виявили рідкісні й дорогі гриби трюфелі. Працівники заповідника певні, що дістали їх з-під землі дикі свині, підриваючи ґрунт.

У Чорноріцькому природоохоронному відділенні виявили плодові тіла гриба, які підрили дикі кабани. Науковці надзвичайно здивувалися знахідці, адже ці безформні кульки дуже сильно нагадують трюфелі.

Трюфель білий зустрічається доволі рідко. Ця унікальна рослина зазвичай селиться під листяними деревами, частіше під дубом. Може використовувати коріння дерева для свого розвитку. Щоб дістати земляний гриб, слід вкопатися не менше ніж на 30 см. Іноді вони зростають на пів метра вглиб. Цього разу допомогли розшукати рідкісні грудочки дикі тварини, що своїми іклами переколошматили землю навкруги.

Існують спеціально навчені на пошук трюфелів свині. Дикі кабани, як з’ясувалося, теж полюбляють делікатес

Зазвичай трюфелі мають неправильну форму. Зовні вони нагадують картопляні бульби з гладенькою поверхнею. Молоді гриби можуть похвалитися білуватим забарвленням. В міру росту воно стає жовтаво-бурим. Коли гриб старіє, то вкривається плямами, що віддалено нагадують червоний колір.

Трюфелі ростуть дуже повільно. Зі спори, що потрапила під землю, гриб розвивається протягом 5-6 років. Він може бути один або рости сім’єю з 2-3 екземплярів. Специфічний запах білого трюфеля використовують для приготування делікатесних страв.

Вартість трюфелів доходить до 2000 євро.

Тепер диво-рослину виявили на “Синевирі”. Працівники не стали додавати знахідку в грибну юшку, а вирішили спостерігати за трюфелями, вивчаючи їх.

Якщо надумаєте самотужки відшукати в Карпатських лісах трюфель, бажано прихопити з собою спеціально натасканого на пошуки собаку. Або орієнтуйтеся за скупченням мошок. Саме в цьому місці може приховуватися дорогоцінний харч.

Нові статті

Схожі статті

Поділили на трьох: Тімур Мірошниченко розсекретив суму, яку йому заплатили за проведення “Євробачення-2017”

Телеведучий Тімур Мірошниченко пригадав 2017 рік, коли йому довірили проводити "Євробачення". Він розповів, скільки йому заплатили грошей за роботу.

Все почалось в 1981 році: чому в Україні стали переходити з літнього на зимовий час і навпаки – цікавий факт

Сьогодні о 4 годині ранку українці перейшли на зимовий час. Традиція переводити годинники існує в нашій країні багато років. Коли і чому саме її започаткували – читайте в матеріалі "Одного Факту".

“Але ж і гарний був”: 67-річний Павло Зібров показав, яким був в молоді роки – компліменти не забарились

Павло Зібров показав себе в далекому минулому. Співак оприлюднив у соціальних мережах відео, на якому присутній він сам. Набагато молодший, але вже з пишними вусами, які давно стали брендом.

“9 років проводити”: акторка Римма Зюбіна не захотіла зніматись в українському фільмі та назвала причину

Українська акторка Римма Зюбіна розповіла, чому їй довелось відмовитись від участі в українському фільмі. Причина ховалася зовсім не в сценарії. "Один Факт" розповість подробиці в матеріалі.