У Закарпатті можна збирати трюфелі: хто допоміг працівникам заповіднику розшукати рідкісні гриби – це не люди

У Національному парку "Синевир" виявили рідкісні й дорогі гриби трюфелі. Працівники заповідника певні, що дістали їх з-під землі дикі свині, підриваючи ґрунт.

У Чорноріцькому природоохоронному відділенні виявили плодові тіла гриба, які підрили дикі кабани. Науковці надзвичайно здивувалися знахідці, адже ці безформні кульки дуже сильно нагадують трюфелі.

Трюфель білий зустрічається доволі рідко. Ця унікальна рослина зазвичай селиться під листяними деревами, частіше під дубом. Може використовувати коріння дерева для свого розвитку. Щоб дістати земляний гриб, слід вкопатися не менше ніж на 30 см. Іноді вони зростають на пів метра вглиб. Цього разу допомогли розшукати рідкісні грудочки дикі тварини, що своїми іклами переколошматили землю навкруги.

Існують спеціально навчені на пошук трюфелів свині. Дикі кабани, як з’ясувалося, теж полюбляють делікатес

Зазвичай трюфелі мають неправильну форму. Зовні вони нагадують картопляні бульби з гладенькою поверхнею. Молоді гриби можуть похвалитися білуватим забарвленням. В міру росту воно стає жовтаво-бурим. Коли гриб старіє, то вкривається плямами, що віддалено нагадують червоний колір.

Трюфелі ростуть дуже повільно. Зі спори, що потрапила під землю, гриб розвивається протягом 5-6 років. Він може бути один або рости сім’єю з 2-3 екземплярів. Специфічний запах білого трюфеля використовують для приготування делікатесних страв.

Вартість трюфелів доходить до 2000 євро.

Тепер диво-рослину виявили на “Синевирі”. Працівники не стали додавати знахідку в грибну юшку, а вирішили спостерігати за трюфелями, вивчаючи їх.

Якщо надумаєте самотужки відшукати в Карпатських лісах трюфель, бажано прихопити з собою спеціально натасканого на пошуки собаку. Або орієнтуйтеся за скупченням мошок. Саме в цьому місці може приховуватися дорогоцінний харч.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.