Починаючи з 24 лютого 2022 року, росіяни докладають чимало зусиль аби знищити національну ідентичність українців. Північні сусіди мають бажання позбавити народ власних традицій, самобутності. У таких умовах особливо нагально постає питання зберегти елементи нашої духовності й живої спадщини, що є символами національної самоідентифікації. Бо ці нематеріальні цінності допомагають українцям проявляти чудеса незламності. Тож не можна допускати їх знищення.
Не виключено, що невдовзі Списки ЮНЕСКО поповняться такими Списками:
Українська писанка: традиція і мистецтво
Ця номінація має з’явитися в Репрезентативному списку, що є нематеріальною культурною спадщиною людства. Підготувати її допомогли українці з Естонії. Активну участь у підготовці зіграв Коломийський Музей писанкового розпису з Івано-Франківщини. Не залишилися осторонь важливої справи й представники української спілки майстрів народного мистецтва.
Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції
В Україні існує три цехи, що займаються просуванням у маси кобзарського мистецтва. Вони розташовані у Києві, Львові й Харкові. Трьохсотлітні намагання росіян знищити український народний інструмент і всі згадки про нього, не призвели до бажаних наслідків. Люди продовжують відновлювати автентичні бандури й влаштовувати Кобзарські фестивалі.
Технологія вишивки білим по білому
Подібна вишивка є прерогативою мешканців міста Решетилівка, що на Полтавщині. Саме тут відбувається професійне навчання даної методики вишивання. Це і справді вагомий елемент живої української спадщини, що має закарбуватися в анналах всесвітньої історії.