Писанки, вишиванки й кобзи з’являться у Списках ЮНЕСКО: нічим подібним не можуть похвалитися інші народи

Мінкульт підготував, а МЗС передав на розгляд в ЮНЕСКО три елементи, пов'язані з нематеріальною культурною спадщиною. Тож, не виключено, що до престижних Списків невдовзі додадуться вишиванки по білому, кобзарські цехи, писанки.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, росіяни докладають чимало зусиль аби знищити національну ідентичність українців. Північні сусіди мають бажання позбавити народ власних традицій, самобутності. У таких умовах особливо нагально постає питання зберегти елементи нашої духовності й живої спадщини, що є символами національної самоідентифікації. Бо ці нематеріальні цінності допомагають українцям проявляти чудеса незламності. Тож не можна допускати їх знищення.

Не виключено, що невдовзі Списки ЮНЕСКО поповняться такими Списками:

Українська писанка: традиція і мистецтво

Писанки є важливим елементом української культури

Ця номінація має з’явитися в Репрезентативному списку, що є нематеріальною культурною спадщиною людства. Підготувати її допомогли українці з Естонії. Активну участь у підготовці зіграв Коломийський Музей писанкового розпису з Івано-Франківщини. Не залишилися осторонь важливої справи й представники української спілки майстрів народного мистецтва.

Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції

Кобзарські традиції й понині живуть у народі

В Україні існує три цехи, що займаються просуванням у маси кобзарського мистецтва. Вони розташовані у Києві, Львові й Харкові. Трьохсотлітні намагання росіян знищити український народний інструмент і всі згадки про нього, не призвели до бажаних наслідків. Люди продовжують відновлювати автентичні бандури й влаштовувати Кобзарські фестивалі.

Технологія вишивки білим по білому

Вишивка білим по білому є унікальним українським надбанням

Подібна вишивка є прерогативою мешканців міста Решетилівка, що на Полтавщині. Саме тут відбувається професійне навчання даної методики вишивання. Це і справді вагомий елемент живої української спадщини, що має закарбуватися в анналах всесвітньої історії.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?