Писанки, вишиванки й кобзи з’являться у Списках ЮНЕСКО: нічим подібним не можуть похвалитися інші народи

Мінкульт підготував, а МЗС передав на розгляд в ЮНЕСКО три елементи, пов'язані з нематеріальною культурною спадщиною. Тож, не виключено, що до престижних Списків невдовзі додадуться вишиванки по білому, кобзарські цехи, писанки.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, росіяни докладають чимало зусиль аби знищити національну ідентичність українців. Північні сусіди мають бажання позбавити народ власних традицій, самобутності. У таких умовах особливо нагально постає питання зберегти елементи нашої духовності й живої спадщини, що є символами національної самоідентифікації. Бо ці нематеріальні цінності допомагають українцям проявляти чудеса незламності. Тож не можна допускати їх знищення.

Не виключено, що невдовзі Списки ЮНЕСКО поповняться такими Списками:

Українська писанка: традиція і мистецтво

Писанки є важливим елементом української культури

Ця номінація має з’явитися в Репрезентативному списку, що є нематеріальною культурною спадщиною людства. Підготувати її допомогли українці з Естонії. Активну участь у підготовці зіграв Коломийський Музей писанкового розпису з Івано-Франківщини. Не залишилися осторонь важливої справи й представники української спілки майстрів народного мистецтва.

Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції

Кобзарські традиції й понині живуть у народі

В Україні існує три цехи, що займаються просуванням у маси кобзарського мистецтва. Вони розташовані у Києві, Львові й Харкові. Трьохсотлітні намагання росіян знищити український народний інструмент і всі згадки про нього, не призвели до бажаних наслідків. Люди продовжують відновлювати автентичні бандури й влаштовувати Кобзарські фестивалі.

Технологія вишивки білим по білому

Вишивка білим по білому є унікальним українським надбанням

Подібна вишивка є прерогативою мешканців міста Решетилівка, що на Полтавщині. Саме тут відбувається професійне навчання даної методики вишивання. Це і справді вагомий елемент живої української спадщини, що має закарбуватися в анналах всесвітньої історії.

Нові статті

Схожі статті

Розійшлися шляхи: Наталка Денисенко назвала акторку, з якою ніколи не піде в кадр і чому саме

Українська акторка Наталка Денисенко розповіла про своє ставлення до колег, які покинули Україну. Зокрема, вона висловилась про Галину Безрук, що обрала для себе життя в комфорті в росії.

Завжди сію моркву на зиму при + 5: ось чому потрібно робити це восени – секрет, про який мало хто знає

Досвідчені господині добре знають, що моркву у відкритий ґрунт можна сіяти як навесні, так і під зиму. Осінній посів морквяного насіння зручніше, адже в цей час робіт на городі меншає.

Як виглядають сини Анатолія Хостікоєва: один від Наталії Сумської, а інший – від жінки, яку кохав раніше

Анатолій Георгієвич Хостікоєв – другий чоловік акторки Наталії Сумської, яка народила йому молодшого сина Вʼячеслава. Також в артиста є старший син Георгій – від другого шлюбу з Любовʼю Кубʼюк.

ТОП-5 природних явищ України, які ніде більше не побачите: рожеве озеро, каньйон на 4 області на ще 3

Україна багата не тільки своєю історією та культурою. На території країни розташовані унікальні природні явища, про які ви можете більш детально прочитати в матеріалі "Одного Факту".