Писанки, вишиванки й кобзи з’являться у Списках ЮНЕСКО: нічим подібним не можуть похвалитися інші народи

Мінкульт підготував, а МЗС передав на розгляд в ЮНЕСКО три елементи, пов'язані з нематеріальною культурною спадщиною. Тож, не виключено, що до престижних Списків невдовзі додадуться вишиванки по білому, кобзарські цехи, писанки.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, росіяни докладають чимало зусиль аби знищити національну ідентичність українців. Північні сусіди мають бажання позбавити народ власних традицій, самобутності. У таких умовах особливо нагально постає питання зберегти елементи нашої духовності й живої спадщини, що є символами національної самоідентифікації. Бо ці нематеріальні цінності допомагають українцям проявляти чудеса незламності. Тож не можна допускати їх знищення.

Не виключено, що невдовзі Списки ЮНЕСКО поповняться такими Списками:

Українська писанка: традиція і мистецтво

Писанки є важливим елементом української культури

Ця номінація має з’явитися в Репрезентативному списку, що є нематеріальною культурною спадщиною людства. Підготувати її допомогли українці з Естонії. Активну участь у підготовці зіграв Коломийський Музей писанкового розпису з Івано-Франківщини. Не залишилися осторонь важливої справи й представники української спілки майстрів народного мистецтва.

Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції

Кобзарські традиції й понині живуть у народі

В Україні існує три цехи, що займаються просуванням у маси кобзарського мистецтва. Вони розташовані у Києві, Львові й Харкові. Трьохсотлітні намагання росіян знищити український народний інструмент і всі згадки про нього, не призвели до бажаних наслідків. Люди продовжують відновлювати автентичні бандури й влаштовувати Кобзарські фестивалі.

Технологія вишивки білим по білому

Вишивка білим по білому є унікальним українським надбанням

Подібна вишивка є прерогативою мешканців міста Решетилівка, що на Полтавщині. Саме тут відбувається професійне навчання даної методики вишивання. Це і справді вагомий елемент живої української спадщини, що має закарбуватися в анналах всесвітньої історії.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?