Цей міст було зруйновано рашистами ще на самому початку повномасштабного вторгнення. Тож користуватися 875-метровим мостом не було жодної можливості. Врешті Мінінфраструктури прозвітувало: рух мостом відновлено.
Тож тепер, аби дістатися Чернігова зі столиці, не треба робити чималий крюк – їхатимете напряму. Рух в обидва боки дозволили не лише автівкам, але й запустили перші потяги. Нині дорожники доводять до ладу другий проїзд.
Таким чином удасться нормалізувати життя в громадах на Чернігівщині, запевнили чинні мужі. Щойно пройшла деокупація районів, облаштували зо два десятки тимчасових переправ. Нині повним ходом йде робота по відновленню десяти мостів.
Паралельно проводиться робота з відновлення інфраструктури. Тож невдовзі мешканці Чернігівщини, що подалися за кордон чи стали внутрішньо переміщеними особами, зможуть повернутися до рідних країв.
Руйнування мосту через Десну призвело до необхідності водіям робити об’їзд через Вишгород. На це довелося витрачати вдвічі більше часу. Тож першочерговою задачею було відновити сполучення з Черніговом. До цієї важливої місії приступили у другому півріччі 2022 року, щойно розмінували довколишні території.
Всього в Чернігівській області постраждало 27 мостів. Ушкоджень зазнали й 680 кілометрів доріг. І це лише ті, що мають державне значення.
Конструкція була зведена ще в середині XIX сторіччя. Наприкінці віку міст знесло паводком, й довелося його відновлювати. Після Другої світової війни стару конструкцію демонтували й збудували новий міст. Щоб завадити евакуації людей з Чернігова, вночі 23 березня 2022 року росіяни здійснили авіаудар по Деснянському мосту.