Художник з Олександрії вбрав святих у вишиванки: вийшли автентичні домашні ікони з душею

Художник з Олександрії Олександр Охапкін малює дивовижні божественні картини. На його "домашніх іконах" святі вбрані у вишиванки. Тож виходять дуже щемкі і близькі серцю кожного українця зображення.

Подібна нестандартна ідея спала на думку художнику Олександру Охапкіну в лихі 90-ті роки. Довкола відбувався хаос, не було зрозуміло, чим усе закінчиться, і що буде завтра. Митець розмірковував, як йому не втратити відчуття любові до ближнього оточення.

Богоматір у виконанні Олександра Охапкіна

Ще коли навчався у художньому училищі Дніпра, олександрієць отримав замовлення на створення лику Божої Матері. Він переживав, що завдання як для новачка неймовірно складне. Та, на диво, все вийшло ідеально, і замовник залишився задоволеним.

Святі не лише у вишиванках, на іконах присутні рушники й інші деталі побуту українців

Надалі експериментуючи з різними стилями, Олександр часто думав, що означає краса для українців. Коли познайомився зі зразками “хатніх ікон”, був вражений, наскільки вони гарні. У музеї Пирогово, що під Києвом, Охапкін ретельно вивчав старовинні експонати – ткацькі вироби, кераміку, вишиті рушники. Так поступово в його душі зароджувалася особлива мова зображення. Він неначе сам звертався до Бога. От картини, засновані на побуті наших пращурів, й виходили, сповнені світлом і щасливими посмішками.

Віра, Надія я Любов оповиті квітами

Майстру вдалося поселити святих у старовинні українські оселі, вбравши у вишиванки й зробивши їх дуже близькими до народу. Ікони Охапкіна прикрашені великою кількістю мальв, ромашок, волошок й інших квітів, знайомих кожному з дитинства.

Традиційні ікони суворі, мовчазні, а Олександрові навпаки теплі, життєрадісні, душевні. З тисячі написаних художником картин не менше чотирьох сотень припадає саме на українські ікони. Їх виставляли у музеї Шевченка в Каневі, в галереї “Єлисаветград” у Кропивницькому тощо. Багато з нестандартних робіт перебувають нині у приватних колекціях.

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.