Художник з Олександрії вбрав святих у вишиванки: вийшли автентичні домашні ікони з душею

Художник з Олександрії Олександр Охапкін малює дивовижні божественні картини. На його "домашніх іконах" святі вбрані у вишиванки. Тож виходять дуже щемкі і близькі серцю кожного українця зображення.

Подібна нестандартна ідея спала на думку художнику Олександру Охапкіну в лихі 90-ті роки. Довкола відбувався хаос, не було зрозуміло, чим усе закінчиться, і що буде завтра. Митець розмірковував, як йому не втратити відчуття любові до ближнього оточення.

Богоматір у виконанні Олександра Охапкіна

Ще коли навчався у художньому училищі Дніпра, олександрієць отримав замовлення на створення лику Божої Матері. Він переживав, що завдання як для новачка неймовірно складне. Та, на диво, все вийшло ідеально, і замовник залишився задоволеним.

Святі не лише у вишиванках, на іконах присутні рушники й інші деталі побуту українців

Надалі експериментуючи з різними стилями, Олександр часто думав, що означає краса для українців. Коли познайомився зі зразками “хатніх ікон”, був вражений, наскільки вони гарні. У музеї Пирогово, що під Києвом, Охапкін ретельно вивчав старовинні експонати – ткацькі вироби, кераміку, вишиті рушники. Так поступово в його душі зароджувалася особлива мова зображення. Він неначе сам звертався до Бога. От картини, засновані на побуті наших пращурів, й виходили, сповнені світлом і щасливими посмішками.

Віра, Надія я Любов оповиті квітами

Майстру вдалося поселити святих у старовинні українські оселі, вбравши у вишиванки й зробивши їх дуже близькими до народу. Ікони Охапкіна прикрашені великою кількістю мальв, ромашок, волошок й інших квітів, знайомих кожному з дитинства.

Традиційні ікони суворі, мовчазні, а Олександрові навпаки теплі, життєрадісні, душевні. З тисячі написаних художником картин не менше чотирьох сотень припадає саме на українські ікони. Їх виставляли у музеї Шевченка в Каневі, в галереї “Єлисаветград” у Кропивницькому тощо. Багато з нестандартних робіт перебувають нині у приватних колекціях.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп Таро від Анжели Перл для Овнів, Стрільців та Левів: чого чекати знакам Зодіаку в найближчі 2 тижні

Популярна астрологиня Анжела Перл склала Таро прогноз для Овнів, Стрільців і Левів на найближчі два тижні. Що принесе кожному з цих знаків енергія Повного місяця? "Один Факт" розповість.

Як часто поливати полуницю в період цвітіння та після збору врожаю, щоб ягоди завжди росли соковитими

Щоб полуниця на грядці виросла соковитою, правильно поливайте її під час цвітіння. Скільки саме разів на тиждень потрібно зволожувати грядочки з полуницею — "Один Факт" розповість далі.

Схожі, як дві краплі води: як виглядає 26-річна донька Кузьми Скрябіна, яка пішла в медицину, а не на сцену

Марія-Барбара Кузьменко — ϵдина донька музиканта Андрія Кузьменка. Дівчина із незвичним імʼям обрала для себе не зіркову професію. Чим вона займаϵться і як зараз виглядаϵ — читайте далі.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у червні

Червень 2024 року — чудовий час для пересадки кімнатних рослин та квітів, що ростуть на домашньому підвіконні. Які дати найкраще для цього підходять — розповість Місячний календар.