Розкопки урочища “Апостольщина” увінчалися знахідкою дивовижного артефакту. У волинському місті Володимирі знайшли пломбу “дорогичинського типу”, що використовувалася на митниці приблизно в XI-XII сторіччях.
Спеціалісти роздивилися на одному боці знайденої речі зображення Іоанна Хрестителя у вигляді ікони. Зі звороту намальований хрест, який розквітає. Якому з правителів тих часів належала печатка, поки ще не з’ясували.
Знахідка доволі маленьких розмірів 13х10 мм. Такі печатки зазвичай виробляли трішки збільшеного розміру. Вони призначалися для підвішування і завжди прикрашалися елементами іконографії.
Володимиру повернули історичну назву
Місто Володимир, який за радянщини називали Волинським, щоб відзначити його місце знаходження і відокремити від іншого однойменного міста. Нині така потреба відпала, тому населеному пункту повернули старовинну назву.
Уперше згадки про нього з’явилися у 988 році. Саме тоді Володимир Святославович Великий вирушив із завойовницькою місією на Захід. Завдяки його старанням були підкорені волиняни й бужани, що на той момент відносилися до язичників. А їхньому місту Ладомир завойовник дав своє ім’я.
Тож Володимир має давнє історичне коріння, як Київ, Чернігів, Переяслав та деякі інші населені пункти Київської Русі.
Уперше приставка “Волинський” з’явилася майже за тисячу років у 1911-му. За царату треба було розмежувати Володимир-на-Клязьмі й українське місто-тезку. СРСР перейняв царську назву. Лише наприкінці 2021 року історична справедливість була відновлена, і місто знову стало Володимиром.