Директор Гусятинського краєзнавчого музею запевняє, що вдалося докопатися до рівня трипільської культури. За словами Тараса Василика, саме він наткнувся на фрагменти старовинного побуту, коли йшов уздовж зораного поля. Уважно роздивившись уламки посуду, чоловік помітив залишки розпису, притаманні саме цим древнім поселенням.
Окрім цього, було виявлено фрагменти житла. Трипільці будували хати з дерев’яних брусів, які потім обмазували глиною. Саме шматки тинькування говорять на користь версії про трипільську культуру на місці Гусятина.
Хто такі трипільці
Над гусятинськими знахідками ще мають попрацювати спеціалісти, щоб дійти власного вердикту. А ми поки згадаємо про вже вивчені артефакти трипільців. Як відомо, мешкали ці люди багато тисяч років тому на теренах нинішньої України, а ще займали Балкани.
Займалися переважно хліборобством. Але тримали й свійських тварин, і мали надзвичайний розвиток ремесел. Навіть прикраси з міді виливали. Трипільські люди були дуже працьовитими. Займалися прядінням, ткацтвом, гончарством.
Вони зводили двоповерхові будинки й гарно їх прикрашали розписом із мінеральних фарб. Розселялися компактно цілими містами з чітким поділом на вулиці. А от адміністративних будівель поки що під час розкопок не було знайдено. Виходить, люди самі давали собі раду без президента, міністрів, прокурорів, суддів тощо?
Трипільці об’єднувалися в племена, які підрозділялися на сім’ї. Оскільки вели здоровий спосіб життя, жили по 100 років.