Музейник на Тернопільщині помітив рештки посуду на ріллі: напевно, 6 тисяч років тому тут мешкали трипільці

На Тернопільщині виявили давнє поселення. Археологи схиляються до думки, що воно є трипільським. Дивовижна знахідка відбулася в Попівському саду неподалік Гусятина.

Директор Гусятинського краєзнавчого музею запевняє, що вдалося докопатися до рівня трипільської культури. За словами Тараса Василика, саме він наткнувся на фрагменти старовинного побуту, коли йшов уздовж зораного поля. Уважно роздивившись уламки посуду, чоловік помітив залишки розпису, притаманні саме цим древнім поселенням.

Місце на Тернопільщині, де розташовувалося поселення трипільців

Окрім цього, було виявлено фрагменти житла. Трипільці будували хати з дерев’яних брусів, які потім обмазували глиною. Саме шматки тинькування говорять на користь версії про трипільську культуру на місці Гусятина.

Хто такі трипільці

Над гусятинськими знахідками ще мають попрацювати спеціалісти, щоб дійти власного вердикту. А ми поки згадаємо про вже вивчені артефакти трипільців. Як відомо, мешкали ці люди багато тисяч років тому на теренах нинішньої України, а ще займали Балкани.

Ось так, на думку вчених виглядали населені пункти трипільців

Займалися переважно хліборобством. Але тримали й свійських тварин, і мали надзвичайний розвиток ремесел. Навіть прикраси з міді виливали. Трипільські люди були дуже працьовитими. Займалися прядінням, ткацтвом, гончарством.

Вони зводили двоповерхові будинки й гарно їх прикрашали розписом із мінеральних фарб. Розселялися компактно цілими містами з чітким поділом на вулиці. А от адміністративних будівель поки що під час розкопок не було знайдено. Виходить, люди самі давали собі раду без президента, міністрів, прокурорів, суддів тощо?

Трипільці об’єднувалися в племена, які підрозділялися на сім’ї. Оскільки вели здоровий спосіб життя, жили по 100 років.

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.