Коли у 2023 році відзначаються Гробки: що слід брати на кладовище і як себе поводити під час поминального дня

Раніше на Великдень кладовища були вщерть заповнені людьми. Та згодом священники стали відмовляти відвідувати померлих родичів у це світле свято. Адже існують спеціальні поминальні дні. Зазвичай, це відбувається за тиждень після освячення пасок.

У 2023 році Гробки припадають на період 23-25 квітня. Офіційно поминальним має бути 9-ий день після Великодня. Та оскільки у вівторок далеко не всі здатні вирватися на кладовище, то роблять це недільного дня напередодні.

По-церковному Проводки називаються Радоницею. Тож сумувати у цей день негоже. Звісно, ніхто не змушує сміятися чи співати, перебуваючи біля могил, але й плакати не варто, щоб небіжчики не сумували.

На 9-ий день після Великодня українці поминають померлих родичів

З собою беруть освячені паски, писанки, солодощі. На могилу близької людини слід поставити свічку і запалити її. Можна налити чарку горілки для небіжчика, але самим відвідувачам вживати алкоголь у цей день небажано.

Церква ставиться до традиції залишати біля могили те, що любив небіжчик за життя, негативно. Особливо, якщо це стосується горілки чи цигарок. Але люди все одно це роблять. Влаштовувати застілля у місці останнього спочинку церковники теж не радять – це гріх.

Біля могили близької людини зазвичай влаштовують тризну

Та якщо згадати тризни, які влаштовували наші пращури, можна переконатися, що подібна традиція має глибоке історичне коріння. Маленьких діточок небажано брати з собою на Гробки. Все, що принесли з собою для поминання, слід залишити тут.

Не треба під час перебування на цвинтарі вживати слова “покійник” чи “небіжчик”. Померлого слід називати виключно на ім’я, щоб “поспілкуватися” з його душею.

Ті, хто не встиг навідатися на кладовище до Великодня, щоб прибрати могилку, пофарбувати оградку і висадити квіти, можуть зробити це на Гробки. Приходити на зустріч із родичами, що пішли в засвіти, ввечері не дозволяється. Це слід зробити вранці або перед обідом.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?