Коли у 2023 році відзначаються Гробки: що слід брати на кладовище і як себе поводити під час поминального дня

Раніше на Великдень кладовища були вщерть заповнені людьми. Та згодом священники стали відмовляти відвідувати померлих родичів у це світле свято. Адже існують спеціальні поминальні дні. Зазвичай, це відбувається за тиждень після освячення пасок.

У 2023 році Гробки припадають на період 23-25 квітня. Офіційно поминальним має бути 9-ий день після Великодня. Та оскільки у вівторок далеко не всі здатні вирватися на кладовище, то роблять це недільного дня напередодні.

По-церковному Проводки називаються Радоницею. Тож сумувати у цей день негоже. Звісно, ніхто не змушує сміятися чи співати, перебуваючи біля могил, але й плакати не варто, щоб небіжчики не сумували.

На 9-ий день після Великодня українці поминають померлих родичів

З собою беруть освячені паски, писанки, солодощі. На могилу близької людини слід поставити свічку і запалити її. Можна налити чарку горілки для небіжчика, але самим відвідувачам вживати алкоголь у цей день небажано.

Церква ставиться до традиції залишати біля могили те, що любив небіжчик за життя, негативно. Особливо, якщо це стосується горілки чи цигарок. Але люди все одно це роблять. Влаштовувати застілля у місці останнього спочинку церковники теж не радять – це гріх.

Біля могили близької людини зазвичай влаштовують тризну

Та якщо згадати тризни, які влаштовували наші пращури, можна переконатися, що подібна традиція має глибоке історичне коріння. Маленьких діточок небажано брати з собою на Гробки. Все, що принесли з собою для поминання, слід залишити тут.

Не треба під час перебування на цвинтарі вживати слова “покійник” чи “небіжчик”. Померлого слід називати виключно на ім’я, щоб “поспілкуватися” з його душею.

Ті, хто не встиг навідатися на кладовище до Великодня, щоб прибрати могилку, пофарбувати оградку і висадити квіти, можуть зробити це на Гробки. Приходити на зустріч із родичами, що пішли в засвіти, ввечері не дозволяється. Це слід зробити вранці або перед обідом.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.