До великої війни однокімнатну квартиру в столиці можна було орендувати приблизно за 8,5 тис. гривень на місяць. Тепер Київ змістився на третю позицію, поступившись Ужгороду й Львову.
Попервах у 2022 році найдорожчою оренда житла вважалася у галицькій столиці. Та після лютого 2023 Закарпаття вибилося в лідери. Якщо у Києві тепер можна підібрати житло за 7,5 тис.грн, то в Ужгороді менш ніж за 13 тисяч ніхто нічого не здає. Хоча у довоєнні часи орендні ціни тут коливалися в межах 4-5 тисяч гривень.
І це зрозуміло. Віддаленість від фронту робить Закарпаття привабливим регіоном для тих, хто тікає від війни. У Кропивницькому, куди долітає набагато рідше, аніж до Дніпра чи Запоріжжя, середні розцінки на житло нині складають 10 тис. гривень.
За логікою, чим ближче до лінії бойових дій, тим вартість оренди житла мала б знижуватися. Але це не зовсім так. Зокрема, у Дніпрі винайняти квартиру вийде набагато дорожче, аніж у Вінниці чи Рівному.
Це пояснюється небажанням багатьох ВПО від’їжджати надто далеко від свого проблемного регіону. Тут хоча й трапляються повітряні тривоги, але почуваєшся значно безпечніше ніж там, де нині йдуть бойові дії.
Лише протягом березня вартість столичної оренди знизилася на 4,37%. Наймати однокімнатну квартиру в Києві нині обійдеться не дорожче 8 тисяч гривень. За більш просторе двокімнатне житло просять приблизно 10,2 тис. грн. Трикімнатна розкіш коштуватиме в середньому 15,2 тис. гривень щомісяця.
Найдешевше нині орендувати житло на Сумщині, Херсонщині й Запоріжжі. Можна підібрати непогані варіанти за 2,5-3 тис. гривень.