Мешканці Кропивниччини продовжують прикрашати власну планету: висаджують сакури, кавові дерева, плетені верби

Попри постійну загрозу з боку агресора відібрати в українців мову, віру й землю, люди продовжують думати про майбутнє й озеленювати власні міста. На Кіровоградщині до вже звичних сакур додалися ще й кавові дерева та верби з візерунчастими стовбурцями.

Сакури

На вулиці Юрія Коваленка в обласному центрі японські вишні висадили ще у 2013 році. Тепер щовесни кропивничани мають можливість помилуватися рожевими пелюстками двох сортів – Кіку-Шідаре та Канзан. На жаль, ці вишеньки декоративні, їстівних плодів не дають. Шкода, а то б наші люди наробили закаток на всю зиму, ще й захисникам на фронт передали б.

Сакури добре вкоренилися у Кропивницькому

Не відстали у потягу до екзотики й мешканці Гайворона. Висадили у 2020 році 27 японських дерев вздовж вулиці Степана Руданського. Тут переважає Канзан. Віднині ця частина міста стала справжньою туристичною Меккою.

Алею сакур у Гайвороні висадили 3 роки тому

Кавові дерева

Кропивницький поповнився ще однією екзотичною алеєю. Днями на вулиці Героїв-рятувальників висадили кентуккійські кавові дерева. До озеленення незвичними для нашої місцини представниками фауни долучилися педагоги-організатори, а також керівники гуртків та спортивних секцій.

Кавові дерева з’явилися у Кропивницькому у 2023 році

Фахівці комунального підприємства “Єлизавета” проконтролювали, щоб усе було зроблено правильно, і деревця прижилися.

Переплетені верби

Мешканці Світловодська взялися до висадки традиційних українських дерев. Та переплели стовбурці верб так майстерно, що вийшли справді унікальні екземпляри, не схожі один на один. Заплітати вербові гілочки взялися працівники Центру дитячої та юнацької творчості.

У Світловодську з’явилися чудернацькі верби

На кожну вербову кіску пішло щонайменше 36 живих прутиків. Робота не з легких. Спочатку зварюється з арматури каркас відповідної форми. Потім на нього вплітають 2-метрові гілочки. Плакучі верби, що зростають над ставками, для подібної конструкції не підходять. Слід купувати спеціальний сорт. Після висадки можна формувати крону за власним уподобанням.

Нові статті

Схожі статті

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".

Відома радіоведуча Соня Сотник поділилася подробицями спільного життя з Вакарчуком: співак мав таємницю

Українське шоу-бізнес-середовище завжди приховувало унікальні історії та невідомі факти, пов'язані з життям відомих музикантів і ведучих.

Китайський гороскоп для Кролика, Тигра і Мавпи на 22 квітня 2024 року: подолання внутрішніх конфліктів

Китайський гороскоп, також відомий як Східний гороскоп, - це система передбачення долі та особистості людини, заснована на році її народження.

Поведінка Дмитра Карпачова на шоу “Супермама” не на жарт розлютила глядачів: ведучий влаштував скандал

Фінал останнього сезону "Супермами" затьмарила несподівана поведінка Дмитра Карпачова. Глядачі в шоці від його вчинку та активно діляться своїм невдоволення в соціальних мережах.