Чернігівці поділилися враженнями від сяйва в небі: астрономи пояснили, чому воно зсунулося від полюсу

Недільного вечора мешканці Чернігова, що визирнули у вікно, були надзвичайно спантеличені. Кольорові спалахи на небосхилі дуже сильно нагадували північне сяйво. Але ж такого раніше ніколи не траплялося!

Яскраві небесні переливи дуже нагадували полярне сяйво. Окрім чернігівців, бачили це безплатне фаєршоу і кияни, й черкасці, й львів’яни, і хмельничани. Північ Волині, Рівненщини й Івано-Франківщині теж споглядали подібну дивовижу.

У наших широтах подібного не повинно бути, але свідчення очевидців, які виклали в мережу чимало роликів із яскравими барвами на небі, підтверджують унікальне явище. Оскільки нині на Сонці спостерігаються потужні викиди, швидше за все, сяйво пов’язане саме з магнітними бурями, які бушують нині по всій планеті.

Тепер, щоб побачити полярне сяйво, необов’язково їхати в Заполяр’я

Швидше за все, унаслідок геомагнітного шторму полярне сяйво раптово виникло зовсім не на півночі, а в інших широтах. Окрім України полярним сяйвом насолоджувалися також словаки, великобританці, а також австралійці.

Чернігівський астроном Юрій Навроцький запевнив, що те, що бачили тисячі людей, є якраз справжнісіньким північним сяйвом. Зазвичай явище виникає якомога ближче до полюса.

Дивовижне видовище побачили мешканці Чернігівщини

Якщо зазирнути в природу сяйва, воно являє собою іонізоване повітря, спричинене сонячним вітром. Безліч часточок – електронів і протонів – прямують від Сонця до Землі, опиняючись у верхніх шарах атмосфери. Відбувається іонізування через удари об верхні шари атмосфери.

Тож спалах 23 квітня стався на Сонці, а сяйво відбувається в земній атмосфері. Часточки вступають у реакцію з магнітним полем, воно відштовхує їх ближче до полюсів. А світяться саме молекули азоту й кисню. Накопичуючись у великій концентрації ближче до полюса, саме так вони й починають світитися.

Зазвичай ці часточки не долітають до Землі, а цього разу, напевно, їх кількість була настільки значною, що полярне сяйво змістилося аж до України.

Нові статті

Схожі статті

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".

Відома радіоведуча Соня Сотник поділилася подробицями спільного життя з Вакарчуком: співак мав таємницю

Українське шоу-бізнес-середовище завжди приховувало унікальні історії та невідомі факти, пов'язані з життям відомих музикантів і ведучих.

Китайський гороскоп для Кролика, Тигра і Мавпи на 22 квітня 2024 року: подолання внутрішніх конфліктів

Китайський гороскоп, також відомий як Східний гороскоп, - це система передбачення долі та особистості людини, заснована на році її народження.

Поведінка Дмитра Карпачова на шоу “Супермама” не на жарт розлютила глядачів: ведучий влаштував скандал

Фінал останнього сезону "Супермами" затьмарила несподівана поведінка Дмитра Карпачова. Глядачі в шоці від його вчинку та активно діляться своїм невдоволення в соціальних мережах.