В Україні планують підтримати водіїв, автівки яких були знищені під час війни: яким чином це відбуватиметься

Народні обранці збираються наділити водіїв, які втратили транспортний засіб унаслідок дій окупантів, певними пільгами. Про які умови відшкодування йдеться у законопроєкті, поданому до Верховної Ради?

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт під номером 9209 щодо компенсацій українцям, які втратили автомобіль унаслідок агресивних дій окупантів. Мова йде про знищення автівки чи викрадення її зайдами.

Постраждалі мають право на отримання компенсації, вважають народні обранці. Але відшкодовувати повну вартість авто держава поки що не збирається. Якщо уважно вчитатися в проєкт закону, там ніде не йдеться про виплату певних грошових сум.

Під час війни постраждали не лише люди й будинки, але й автомобілі

Автори закону пропонують введення податкових пільг при купівлі людиною нової машини. Подібне нововведення, у разі прийняття більшістю обранців, стосуватиметься не лише фізичних, але й юридичних осіб, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення військ рф.

Таким людям пропонується звільнення від додаткових платежів, якщо назбирають грошей на придбання нового засобу пересування. Мова йде про податок на додану вартість, акцизний податок, ввізне мито.

Пільги розповсюджуються на транспортні засоби, що перевозять людей і вантажі

У разі якщо людина втратила не одну машину під час війни, подібну пільгу дозволять використовувати кілька разів. Це стосується не лише легковиків, але й транспортних засобів, що займаються перевезенням людей чи вантажів, а також мотоциклів.

Просто так пільгу не отримаєш. Знадобиться зібрати купу документів, що підтверджують втрати особистого транспорту саме внаслідок бойових дій, а не з інших причин. Звісно, буде враховуватися й територія ушкодження машини – саме там, де велися активні бої.

Що робити людям, в яких немає достатньо накопичень на придбання іншої машини, народні обранці пояснень поки що не надали.

Нові статті

Схожі статті

Поділили на трьох: Тімур Мірошниченко розсекретив суму, яку йому заплатили за проведення “Євробачення-2017”

Телеведучий Тімур Мірошниченко пригадав 2017 рік, коли йому довірили проводити "Євробачення". Він розповів, скільки йому заплатили грошей за роботу.

Все почалось в 1981 році: чому в Україні стали переходити з літнього на зимовий час і навпаки – цікавий факт

Сьогодні о 4 годині ранку українці перейшли на зимовий час. Традиція переводити годинники існує в нашій країні багато років. Коли і чому саме її започаткували – читайте в матеріалі "Одного Факту".

“Але ж і гарний був”: 67-річний Павло Зібров показав, яким був в молоді роки – компліменти не забарились

Павло Зібров показав себе в далекому минулому. Співак оприлюднив у соціальних мережах відео, на якому присутній він сам. Набагато молодший, але вже з пишними вусами, які давно стали брендом.

“9 років проводити”: акторка Римма Зюбіна не захотіла зніматись в українському фільмі та назвала причину

Українська акторка Римма Зюбіна розповіла, чому їй довелось відмовитись від участі в українському фільмі. Причина ховалася зовсім не в сценарії. "Один Факт" розповість подробиці в матеріалі.