Українцям хочуть заборонити йти на кладовище з квітами: така петиція зареєстрована на президентському сайті

Екологи б'ють на сполох – на часі вслід за поліетиленовими пакетами заборонити використання штучних квітів на законодавчому рівні.

Щороку в поминальні дні українці масово відвідують кладовища, щоб віддати шану рідним і близьким, що там покояться. Ідуть не з порожніми руками. Зазвичай купують квіти. Все частіше віддають перевагу не живим рослинам, а штучним.

Ще пів біди, коли вони паперові, але ж зазвичай купують пластикові квіти. Могилки масово вкриваються подібними різнобарвними прикрасами. Це дуже зручно – такі квіточки не потребують тримання у воді й довго не втрачають привабливого вигляду.

Громади просять не нести штучні квіти на кладовища

Та коли врешті вигорять на сонці, їх безжально викидають, замінюючи новою порцією штучної краси. І нікому не спадає на думку, що пластик, із якого зроблені ці квіти, забруднюватиме довкілля щонайменше сотню років, адже у природі не розкладається.

Тож бажано на законодавчому рівні ввести заборону на продаж і розповсюдження подібних виробів, а також не дозволяти використовувати їх на кладовищах, вважають екологи.

Пластиковому раю невдовзі прийде кінець

Щоб достукатися до вищих ешелонів влади, на президентському сайті з’явилася петиція з вимогою урегулювати це питання, адже штучні квіти, якими українці масово прикрашають могилки навесні, шкодять навколишньому середовищу. У петиції йдеться про страшенні збитки, нанесені екології з боку окупантів, а тут ще й самі мешканці додають непоправної шкоди природі.

Слід відзначити, що влада на місцях напередодні Великодніх свят прийняла чимало заборон щодо використання штучних прикрас на цвинтарях. Та члени Професійної асоціації екологів України хочуть добитися подібного рішення на всеукраїнському рівні.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".