Стати офіцерами в Україні зможуть бойові сержанти й старшини: військова освіта при цьому не вимагається

Народні обранці прийняли зміни до чинного законодавства, згідно з якими офіцерське звання може надаватися сержантам і старшинам, які не мають військового диплому, натомість гарно проявили себе на передовій.

Ще 20 березня нардепи проголосували за внесення відповідних змін до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”. Тож здобути звання офіцера тепер можна, прославившись у боях. При цьому відповідна освіта від претендента не вимагається. Зміни вступлять у дію після підписання законопроєкту президентом.

Аналітиками Центру спільних дій подібне нововведення оцінено позитивно. Якими ж досягненнями має похвалитися сержант чи старшина, щоб перейти в розряд офіцерів?

Стати офіцером може людина без відповідної освіти, але з бойовим досвідом

У мирні часи офіцером могла стати людина, яка отримала вищу військову освіту у відповідному навчальному закладі. Претендент мав пройти 4-річне навчання у бакалавраті та ще 1,5 року – в магістратурі. Якщо у звичайному виші присутня військова кафедра, то студент проходив 2-річний курс під час здобуття вищої освіти. А по отриманні диплома мав можливість підписати контракт із ЗСУ.

Починаючи з 2014 року, Україні конче не вистачало офіцерів. Після 24 лютого 2022 року кадровий голод в армії підсилився у кілька разів. Особливо бракує представників молодшого офіцерського складу – починаючи з лейтенантів і закінчуючи капітанами. Саме ця категорія офіцерів здійснює командування взводом чи ротою під час бойових дій. І командування має бути ефективним, адже від цього залежить успіх воєнної операції і збереження життя солдатів.

Освіту можна буде здобути після закінчення війни

Бойовий досвід захисників і захисниць, отриманий під час повномасштабного вторгнення та й раніше на Донбасі, дозволяє проводити ефективне керування на місцях, попри відсутність теоретичних знань і проходження відповідного навчання.

Тож допоки у країні діє воєнний стан, депутати дозволили сержантам та старшинам підписувати офіцерські контракти. Задля цього слід бодай 3 місяці перебувати на нулі, беручи участь в бойових діях і не менше 3 місяців позитивно проявити себе на керівній посаді. А по завершенні війни таких офіцерів зобов’яжуть пройти піврічний теоретичний курс у навчальному закладі.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?