Чи слід українцям очікувати у травні на здешевлення овочів: вартість борщового набору вже зашкалює

Допоки на прилавках ринків і магазинів в Україні продають тепличні овочі, очікувати на здешевлення продукції не слід. Можливо, ситуація дещо зміниться у позитивний бік ближче до червня, коли достигне новий врожай.

Спеціалісти не радять українцям сподіватися, що у квітні-травні зможуть поласувати огірочками чи морквою досхочу. Допоки у супермаркетах продають тепличні овочі, вони будуть достатньо дорогими.

Можливо, ситуація зміниться на початку літа, коли в продаж поступить ґрунтова городина. Але найближчими днями якщо ціни й зміняться, то виключно у бік підвищення. Такий доволі неприємний прогноз роблять аналітики Центру досліджень продовольства та землекористування.

Овочеві цінники шокують покупців

Херсонщина попри звільнення обласного центру ще повним ходом воює, тож чекати звідти овочів поки що не доводиться. А на виробництво тепличної городини витрачаються чималі ресурси – газ, електроенергія. Так що вони не можуть коштувати дешево.

Те ж саме з Запоріжжям, яке частково перебуває в окупації, а раніше було активним постачальником тепличної продукції на українські ринки. В Нідерландах врожай цибулі виявився під загрозою затоплення. Туреччина потерпіла від землетрусу, тому теж не може постачати городину в потрібних обсягах.

На часі пригадати меми про цибулю, які масово розповсюджувалися за 5-го президента

Сподівання на те, що після Великодніх свят ажіотаж впаде, і овочі подешевшають, виявилися хибними. Ця категорія товарів і до святкування, і після має підвищений попит, тому й не дешевшає.

Рівень зростання цін на овочеву продукцію протягом останнього часу склав:

  • огірки – 45%;
  • помідори – 19%;
  • цибуля – 230%;
  • морква – 63%.

Тож комплект для борщу влетить українцям в копієчку. Хіба що капуста цьогоріч не здорожчала, що, в принципі, не характерно для цього овочу, якщо порівняти з весняними розцінками минулих років.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.