Гайворонська вузькоколійка вражає іграшковими розмірами: тут усе маленьке – колії, паровозик, вагончики

Всі ми чули про Рівненську вузькоколійку, якою користуються не лише місцеві мешканці, але й туристи. Подібна "кукушка" присутня й на Кіровоградщині. Причому Гайворонська довша за свою західну колежанку на 24 км.

Гайворонську вузькоколійку визнали найдовшою не лише в Україні, але й в Європі, адже її маршрут простягається на 130 км. Коли вона з’явилася у 1897 році, то з’єднувала Струньков (нині входить до Гайворона) з Кам’янкою – нині це територія Молдови. Шлях проліг через Голованівськ, Підгороднє, Рудницю. Навіть у ХХI сторіччі вузькоколійка не втратила своїх функцій і продовжує перевозити пасажирів і вантажі.

Подібне видовище з паротягом зустрінеш нині не часто

Ширина колії всього 75 см. Звісно, на такі рейки мають ставати спеціальні локомотиви. Є такі ще з-поміж радянських Ту-2 і більш давні конструкції паровозів у стилі ретро. Тож завжди можна влаштувати екскурс у давнину. Щоб побачити унікальну вузькоколійку, треба приїхати на Гайворонський залізничний вокзал.

Маленький паротяг тягне за собою мінівагони

Місцеві мешканці звикли до “кукушки”, а туристів надзвичайно вражають мініатюрні розміри локомотива й вагончиків. Здається, що потрапив у справжню казку. І це не дивно, адже у радянський спадок нам дісталися колії завширшки 1,52 м. А тут усього 0,75 м.

Туристичний маршрут

У Карпатах є дві вузькоколійки, що перевозять туристів. Гайворонці теж час від часу влаштовують “паровозівки”. Восьмий ретро-тур із паротягом Гр-280 відбувся 18 лютого. Через необхідність ремонту було зроблено паузу. А у травні маршрут для розваг планують запустити знову.

У програмі туру катання на Волзі по рейках

Зазвичай “Гайворонський експрес” стартує у Гайвороні й простує до Бершаді. Потім туристів привозять назад. Три вагони забиваються любителями ретро під зав’язку. Адже не часто є можливість проїхати під парою зо півсотні кілометрів. У програмі: відпочинок на березі Південного Бугу. Подорожників частують кулешем, розважають українськими танцями й піснями, а ще пропонують проїхатися автомобілем по рейках.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".