Незламного Героя увічнили в муралі на будинку Верховної Ради: стінопис виконав відомий французький художник

Вся Україна була приголомшена розповсюдженим у мережі відеороликом розстрілу українського військового після слів "Слава Україні". У пам'ять про мужнього воїна-захисника у столиці зробили величезний мурал.

Щойно відео було розповсюджено, стали гадати, кого з українців спіткала така гірка доля. Називалися різні прізвища. Врешті надійшла остаточна відповідь – жертвою жорстоких окупантів став Олександр Мацієвський.

Мужньому українцю, який в останню мить життя думав не про себе, а про свою країну, дали звання Героя України. Тепер пам’ять про солдата ЗСУ увіковічена на стіні столичної багатоповерхівки.

Робота виконана французьким художником Крістіаном Ґуемі. Мурал розмістили на адміністративній будівлі, що належить Верховній Раді у самому центрі.

Делегація ВР у січні відвідала виставку фоторобіт майстра, яка відбулася в стінах нижньої палати французького парламенту. Тоді й виникла ідея зробити щось подібне в Києві. Нардепи вирішили, що подвиги наших героїв, які наближають Перемогу над агресором, мають залишитися назавжди в народній пам’яті. У Ніжині на батьківщині Героя на його честь назвали вулицю.

Інші роботи француза

Для Ґуемі досвід роботи в Україні став не першим. Його стінописи вже прикрашають вулиці Львова, Житомира, Бучі, Гостомеля, Ірпеня. В столиці також є зразки муралів відомого француза, який підписує свої доробки псевдонімом С215. Зокрема, це присвята захисникам “Азовсталі”, розташована по вулиці Кирилівській, 69.

Уперше художник-трафаретист приїхав до України у 2022 році, коли стояв тривожний березень. Відтоді зобразив стільки патріотичних муралів у нашій країні, що навіть не може порахувати кількість робіт.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.