Кропивницький Дендропарк вражає різноманіттям тюльпанів: усього висаджено близько 4 мільйонів весняних квітів

Туристичною фішкою Кропивницького є Дендропарк, в якому щороку розквітають тюльпани. Цьогоріч працівники парку висадили 3,9 мільйона цибулин. Пік цвітіння припав на останні вихідні квітня.

У Кропивницькому останніми вихідними відбувся Фестиваль тюльпанів. Помилуватися неймовірними візерунками з квітів зібралися тисячі людей. Навіть недільний дощик не зміг відлякати відвідувачів, ласих до видовищ.

З’їхалося чимало екскурсійних груп з інших міст, для яких було проведено екскурсію. Цікаво було дізнатися, як непросто з насіння отримати повноцінну квітку тюльпана. Для цього потрібно витратити 5-7 років.

Майже 4 мільйони тюльпанів висадили у Дендропарку Кропивницького
Майже 4 мільйони тюльпанів висадили у Дендропарку Кропивницького

 

Маленьких відвідувачів більше цікавило не різноманіття фарб на клумбах, а дозвілля з аніматорами біля сцени. Місцеві колективи залюбки ділилися творчими напрацюваннями з містянами. Спеціальна програма була влаштована для молоді, а ще відвідувачів розважали грою військового оркестру.

Ті, хто пройшлися вздовж головної алеї Дендропарку, були приємно приголомшені різноманіттям сортів тюльпанів, привезених із Нідерландів. Тут і високорослі, і зовсім низенькі, звичного забарвлення і махрові, що більше нагадують півонії. Висаджено ранні, середні й пізні сорти, щоб милуватися цвітінням можна було з початку квітня до кінця травня.

Квіти висаджені не хаотично, а зібрані у композиції. Кожного роду працівники придумають щось новеньке для забарвлення. У цьому сезоні зробили посвяти “Творчій Україні”, її мові, пісні, орнаментам, єдності народу. Постійні відвідувачі помітили, як кожного року ареал висадки тюльпанів розширюється – поміж дерев розбивають нові клумби, роблять додаткові доріжки, вздовж яких висаджують весняні квіти.

Масово тюльпани тут почали висаджувати з 2014 року. Тоді цибулин було всього 30 тисяч. Сам Дендропарк розбили у 1958 році. За допомогою піонерів і комсомольців почали висаджувати дерева й кущі, яких налічувалося зо півсотні різних видів. Наприкінці 60-их років з’явилися атракціони.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.