Кропивницький Дендропарк вражає різноманіттям тюльпанів: усього висаджено близько 4 мільйонів весняних квітів

Туристичною фішкою Кропивницького є Дендропарк, в якому щороку розквітають тюльпани. Цьогоріч працівники парку висадили 3,9 мільйона цибулин. Пік цвітіння припав на останні вихідні квітня.

У Кропивницькому останніми вихідними відбувся Фестиваль тюльпанів. Помилуватися неймовірними візерунками з квітів зібралися тисячі людей. Навіть недільний дощик не зміг відлякати відвідувачів, ласих до видовищ.

З’їхалося чимало екскурсійних груп з інших міст, для яких було проведено екскурсію. Цікаво було дізнатися, як непросто з насіння отримати повноцінну квітку тюльпана. Для цього потрібно витратити 5-7 років.

Майже 4 мільйони тюльпанів висадили у Дендропарку Кропивницького
Майже 4 мільйони тюльпанів висадили у Дендропарку Кропивницького

 

Маленьких відвідувачів більше цікавило не різноманіття фарб на клумбах, а дозвілля з аніматорами біля сцени. Місцеві колективи залюбки ділилися творчими напрацюваннями з містянами. Спеціальна програма була влаштована для молоді, а ще відвідувачів розважали грою військового оркестру.

Ті, хто пройшлися вздовж головної алеї Дендропарку, були приємно приголомшені різноманіттям сортів тюльпанів, привезених із Нідерландів. Тут і високорослі, і зовсім низенькі, звичного забарвлення і махрові, що більше нагадують півонії. Висаджено ранні, середні й пізні сорти, щоб милуватися цвітінням можна було з початку квітня до кінця травня.

Квіти висаджені не хаотично, а зібрані у композиції. Кожного роду працівники придумають щось новеньке для забарвлення. У цьому сезоні зробили посвяти “Творчій Україні”, її мові, пісні, орнаментам, єдності народу. Постійні відвідувачі помітили, як кожного року ареал висадки тюльпанів розширюється – поміж дерев розбивають нові клумби, роблять додаткові доріжки, вздовж яких висаджують весняні квіти.

Масово тюльпани тут почали висаджувати з 2014 року. Тоді цибулин було всього 30 тисяч. Сам Дендропарк розбили у 1958 році. За допомогою піонерів і комсомольців почали висаджувати дерева й кущі, яких налічувалося зо півсотні різних видів. Наприкінці 60-их років з’явилися атракціони.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?