Вперше Роман Барабах почав писати ікони, коли відбувалися події на Євромайдані. Згодом мешканець Львова став зображати святих у стилі мілітарі. Це робиться спеціально для наших захисників.
Спочатку митець подумки уявляє прообраз майбутньої ікони. Коли ж приступає до роботи, може вносити певні корективи в задуману картинку. Зазвичай виходить навіть краще, ніж замислювалося.
Остання робота іконописця – зображення Святого Юрія. Як годиться, він тримає в руках зброю, а сам вбраний у військову форму.
Люди, в яких на війні перебуває батько, чоловік чи брат, часто звертаються до Романа з проханням зробити воєнну ікону. Тоді він зображає Ісуса саме в момент перед смертю. Він хоч і знав, що відбудеться, але тримався спокійно і випромінював упевненість, що врешті все закінчиться добре. Барабах сподівається, що його роботи зможуть захистити бійців на фронті, й вони обов’язково повернуться додому живими.
Митець для своїх робіт зазвичай використовує акрилові фарби. Роман володіє давньою технікою написання за допомогою жовткової темпери. Цю фарбу готують на основі яєчних жовтків. Зображає святих на дереві, хоча іноді трапляються й виключення.
Буває, що унаслідок експериментів на іконі з’являється вітер, який втілює на малюнку силу Святого Духа. Подібне не притаманне іконопису, адже вважається, що зображення має бути статичним, поза часом.
Є зображення святого Миколая не на прямій дощечці, а у формі човника. Митець з дитинства захоплювався малюванням, закінчив Львівську академію мистецтв, тож підходить до справи з повним розумінням.