Звісно, випускники шкіл мріють вбратися у гарні сукні й костюми, отримати атестат в урочистій атмосфері й зустріти свій перший дорослий ранок на світанку. Міністерство освіти з цього приводу чітких рекомендацій не надало.
Усім 12 тисячам нині шкіл, що нині працюють, дозволили на власний розсуд обирати, чи проводити урочистості для 11-класників, чи зробити це онлайн через воєнний стан. Усе залежить від ситуації у кожному конкретному регіоні. Чим ближче до лінії фронту, тим небезпечніше збирати дітей докупи в одному місці.
Директорам шкіл постановою Кабміну рекомендували завершити навчальний рік 30 червня. Щоправда, дозволили відходити від цієї дати та встановлювати межі канікул на власний розсуд. Тож випускні класи мають навчатися до кінця першого місяця літа, решту учнів можна відпускати на канікули раніше – у травні.
Як святкуватимуть
Якщо зазирнути в соцережі, можна побачити чимало обговорень щодо випускного балу. Бронюються ресторани, замовляються святкові вбрання, перукарі, манікюрники й візажисти залучаються повним ходом. Робляться випускні альбоми з орієнтовною вартістю у 500 гривень, купуються святкові атрибути за 200 грн.
В одній з елітних київських шкіл збирають з учнів по 600 євро на свято. В іншій, розташованій на околиці столиці, діти орендували великий будинок, щоб влаштувати святкування, сплативши вартість оренди у 10 тис.грн. Батьки організують харчування і насмажать випускникам шашликів.
Випускний у ресторані середньої руки обійдеться у суму до 3 тис.грн з людини, якщо замовляти спиртне. Навіть в Ірпені 10 учнів, що навчаються оффлайн, зголосилися прийти на урочистості до школи, а потім погуляти в ресторані. Ті 11 випускників, які проходить навчання онлайн, звісно, присутніми на випускному бути не зможуть.