Кияни настільки люблять своє місто, що після поневірянь по європах почали масово повертатися додому, починаючи з квітня 2022-го. Після нападу росіян багато хто покинув столицю, і число мешканців різко знизилося до 1,3 млн осіб, сповістив радник мера Києва Дмитро Білоцерковець.
Протягом останнього року загроза масованих ракетних атак не минула, але столиця знову наповнилася людьми. Нині їх кількість сягає 3,6 млн. Щоб повернутися до довоєнної позначки в 3,9 млн залишилося зовсім небагато.
Є люди, підвищується економічна активність, прокидається сфера обслуговування. А значить, до бюджету надходять податки. А грошики нам нині, ой, як потрібні, адже добавилося додаткове джерело витрат – національна безпека.
Трішки історії
В IX столітті на Дніпровських пагорбах мешкало 50 тисяч осіб. У цей момент Лондон ледве нараховував 10 тисяч мешканців. За три сотні років чисельність киян зросла рівно вдвічі. Але в 1552 році їх залишилося всього 6 тисяч. Тож довелося відновлюватися з попелу немов птах Фенікс.
Відтоді чисельність мешканців Києва постійно зростала за виключенням 1771, 1811 й 1943 років. Як бачимо, ситуація повторилася у 2022 році. Але поступово все має налагодитися. У 2019-му киян було 2,9 млн, а нині вже на 700 тисяч осіб більше. Ще якихось 300 тисяч і дійдемо до довоєнного рівня.
До речі, у Києві, на відміну від переважної більшості інших українських міст, народжуваність постійно переважає над смертністю.