Нас ввели в оману: Тарас Шевченко ніколи не був старим дідом, а кількість нащадків Кобзаря просто зашкалює

Більшість українців сприймає Тараса Шевченка як старого дідугана в шапці й кожусі. Насправді ж Кобзар помер у віці 47 років й просто не дожив до глибокої старості.

Поета Тараса Шевченка почитають в усьому світі. Понад тисячу пам’ятників Кобзарю можна побачити у нас. Ще 99 розміщаються в 44 країнах за межами України. Більшість із нас вважають його сивочолим старцем. Але насправді це не так. Тарас Григорович був багатогранною особистістю. При цьому він не дожив до похилого віку.

Чомусь на світлинах Тарас Григорович виглядає набагато старшим за свої роки

Так, відомий поет й художник мав лисину, а ще носив пишні вуса. Але старим дідом його вважають помилково. Він прожив усього 47 років. Хвороби, які здобув на каторзі, далися взнаки. А клімат Петербурга значно погіршив стан із ревматизмом, цингою, малярією, печінкою і серцем.

Обставини склалися так, що Шевченко мешкав в Україні всього 15 років свого життя, тому часто тужив за рідною стороною і заповідав поховати “на Вкраїні милій”. Незадовго до смерті Тарас Григорович придбав шматочок землі на березі Дніпра і навіть сам розробив план будинку, з якого збирався споглядати, як “реве ревучий”. Але завершити розпочату справу не встиг.

Тарас Шевченко був таким же денді, як і його товариші

На фото Деньєра, зробленому в 1859 році, Кобзар постає перед нами в кожусі й міховій шапці. Поряд із товаришами-денді він видається старим і немічним. Але й сам, перебуваючи в Санкт-Петербурзі, полюбляв принарядитися в гарні костюми, які замовляв в ательє. Причому ескізи майбутнього одягу малював самотужки. В його гардеробі була єнотова шуба, на яку він одного разу витратив увесь свій гонорар.

Дружини та дітей у Шевченка не було. Натомість він мав 23 племінників і зо дев’ять десятків внучатих племінників. Нині у великого Кобзаря налічується понад 1300 нащадків.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.