У зв’язку з активними бойовими діями спільної дати для проведення в українських школах свята останнього дзвоника не призначено. У Департаменті освіти рекомендували взяти за основу 16 червня. Але навчальним закладам дозволили обирати будь-яке інше число на власний розсуд.
На думку заступника міністра освіти Андрія Вітренка кожна військова адміністрація має право призначати цей день в області, зважаючи на військово-політичну ситуацію і з урахуванням норм безпеки.
Коли закінчити навчальний рік 2022-2023 ОВА вирішуватимуть на місці разом із представниками науково-педагогічної ради. При цьому сигнал повітряної тривоги має означати терміново завершення урочистостей і перехід дітей з учителями до об’єкта укриття.
Навчальним закладам дозволили також проводити останній дзвоник онлайн. Якщо в школі відсутнє бомбосховище або регіон максимально наближений до лінії розмежування, краще не збиратися всім гуртом.
Там, де навчання проходило дистанційно, швидше за все, не відбудуться фізично ані свято останнього дзвоника, ані випускні вечори. Краще не наражати на небезпеку учнів, їхніх батьків і педагогічний колектив.
В умовах воєнного стану навчальний рік для українських школярів розпочався 1 вересня 2022 року, а тривати має до 30 червня 2023-го.
Ще до війни точилися розмови про перехід шкільної освіти на 12 років. Навіть заплановано зробити подібну реформу в 2027 році. Але нині подібні нововведення не на часі. Навпаки триває дискусія щодо зменшення кількості обов’язкових предметів у шкільному плані.