Микола Леонтович власним коштом створив зоопарк у Миколаєві: радянська влада “віддячила”, репресувавши двічі

Миколаївський зоопарк відзначив 122-річчя з дня створення. Засновника акваріуму Миколу Леонтовича радянська влада дуже сильно пресувала. Ніхто не знає, де похований цей видатний чоловік.

Миколаївець Микола Леонтович мав власну колекцію тварин. У 1901 році чоловік дозволив подивитися на екзотику всім охочим. Сталося це 26 квітня. Відтоді ця дата вважається днем народження закладу.

Попервах приватна колекція називалася Акваріумом і містилася на Адміральській. Леонтович залучив найсучасніші технології та підігравав підопічних завдяки роботі електричних компресорів.

Засновник Миколаївського зоопарку з родиною

З приходом більшовиків до влади розпочалася справжня вакханалія. Колекція стала Держакваріумом, а її власник опинився за ґратами. Звісно, земноводні й рибки стали дохнути пачками без належного догляду. Тож довелося звільнити спеціаліста.

Леонтович став директором державного закладу – зоосаду. Йому допомагали в роботі члени родини та наймані працівники. З 1925 року додався ще й зоологічний відділ. Та більшовики прийшли вдруге у 1934 році. Пана Миколу і членів його родини репресували. Більше чоловіка ніхто не бачив. Ходять неперевірені чутки, що помер у 1940 році в стінах Тамбовської в’язниці.

Повторна навала

У 2022 році Миколаївський зоопарк знову постраждав від дій росіян. Евакуювати тварин не було жодної можливості. Для жирафів не було контейнерів потрібного розміру, та й взимку без підігріву більшість тварин просто б загинула в дорозі. Навпаки, ще й приймали рідкісних тварин від людей, які їхали в евакуацію.

Росіяни продовжують знущатися з тварин

На територію вісім разів прилітало під час обстрілів. На щастя, жоден із них не розірвався. Всі уламки російських снарядів зібрали, створивши куточок російської агресії, відкритий для відвідувачів.

Нові статті

Схожі статті

Отримав роботу мрії в 5 років: хлопчик з Індії став наймолодшим викладачем світу — чого він навчає?

Хлопчик з Індії зміг у своєму віці досягти небувалих висот в карʼєрі. Відмова лише від двох складових допомогла йому досягти тріумфу та стати наймолодшим вчителем світу.

Церковний календар на листопад 2024: які великі церковні свята чекають на українців в останній місяць осені

Церковний календар на листопад 2024 року містить в собі декілька великих свят. Розповідаємо, які саме важливі дати за новим календарем очікують українців в останній місяць осені.

Викладачка вокалу, мама і бабуся: як сьогодні виглядає третя дружина Іво Бобула – 66-річна Сандулеса

Народна артистка України Лілія Сандулеса називає сама себе співачкою, викладачкою вокалу, чудовою мамою та бабусею. Хто ж вона насправді і чим займається в свої 66 років?

Євген Клопотенко розповів, хто живе в 4-х його квартирах, які він купив замість однієї – “Зʼїдьте”

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів історію про свою нерухомість. Наразі в нього у власності – 4 квартири, які він мав би здавати. Але на заваді стали... родичі.