Микола Леонтович власним коштом створив зоопарк у Миколаєві: радянська влада “віддячила”, репресувавши двічі

Миколаївський зоопарк відзначив 122-річчя з дня створення. Засновника акваріуму Миколу Леонтовича радянська влада дуже сильно пресувала. Ніхто не знає, де похований цей видатний чоловік.

Миколаївець Микола Леонтович мав власну колекцію тварин. У 1901 році чоловік дозволив подивитися на екзотику всім охочим. Сталося це 26 квітня. Відтоді ця дата вважається днем народження закладу.

Попервах приватна колекція називалася Акваріумом і містилася на Адміральській. Леонтович залучив найсучасніші технології та підігравав підопічних завдяки роботі електричних компресорів.

Засновник Миколаївського зоопарку з родиною

З приходом більшовиків до влади розпочалася справжня вакханалія. Колекція стала Держакваріумом, а її власник опинився за ґратами. Звісно, земноводні й рибки стали дохнути пачками без належного догляду. Тож довелося звільнити спеціаліста.

Леонтович став директором державного закладу – зоосаду. Йому допомагали в роботі члени родини та наймані працівники. З 1925 року додався ще й зоологічний відділ. Та більшовики прийшли вдруге у 1934 році. Пана Миколу і членів його родини репресували. Більше чоловіка ніхто не бачив. Ходять неперевірені чутки, що помер у 1940 році в стінах Тамбовської в’язниці.

Повторна навала

У 2022 році Миколаївський зоопарк знову постраждав від дій росіян. Евакуювати тварин не було жодної можливості. Для жирафів не було контейнерів потрібного розміру, та й взимку без підігріву більшість тварин просто б загинула в дорозі. Навпаки, ще й приймали рідкісних тварин від людей, які їхали в евакуацію.

Росіяни продовжують знущатися з тварин

На територію вісім разів прилітало під час обстрілів. На щастя, жоден із них не розірвався. Всі уламки російських снарядів зібрали, створивши куточок російської агресії, відкритий для відвідувачів.

Нові статті

Схожі статті

Огляд цін у липні 2024: скільки коштує кавун і чого чекати далі – на 47% дешевше, ніж в минулому році

Експерти ринку баштанних культур повідомили, що в липні 2024 кавунчики на українських прилавках подешевшали. На скільки і з яких причин? Детальніше про це читайте далі.

Такою її бачить вранці тільки Гордєєв: Ведуча “Сніданку” Неля Шовкопляс показала, який виглядає без макіяжу

Зірка "Сніданку з 1+1" Неля Шовкопляс показала себе без фільтрів та макіяжу. Подивіться, як виглядає ведуча раннім ранком до виходу в ефір. Такою її бачив лише Єгор Гордєєв, а тепер і ви!

На Житомирщині можна спостерігати рідкісне природне явище: чебрець зацвів незвичним кольором (ФОТО)

Екологи з Поліського природного заповідника, що на Житомирщині – помітили та зафіксували дивовижне природне явище. Тут чебрець зацвів… білим кольором замість традиційного фіолетового.

“Моя прекрасна”: Віктор Бронюк показав свою дружину-красуню і публічно заявив про почуття до неї

Соліст гурту "ТІК" Віктор Бронюк показав рідкісне фото красуні-дружини. Їх родина відзначила особливу дату і з нагоди свята артист ніжно привітав свою кохану. За що Бронюк вдячний дружині Тетяні?