Столичний ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна відкрив сезон рододендронів. Трояндові дерева вкрилися квіточками абсолютно різних кольорів і форм. Ніхто з відвідувачів не може пройти мимо цього куточка ботсаду.
Щоправда, повністю колекцію побачити не можна, оскільки певна кількість рослин розташована в тій частині, куди вхід дозволено лише науковцям. Та і для звичайних відвідувачів вздовж алей залишилося чимало цікавих екземплярів. Пишні квітучі кущі змушують зупинитися і зробити селфі на пам’ять.
Різноманітність видів
Рододендрони, або як їх ще називають трояндові дерева, стосуються родини вересових. У світі відомо понад шість сотень видів цих рослин. А якщо порахувати з гібридами, то вийде більш як 30 тисяч. При цьому один від одного відрізняються разюче. Квітучі декоративні кущики можуть бути доволі невисокими. А деякі дерева сягають 30 м у висоту. Квіточки теж різні за розмірами – від найдрібніших до великих 20-сантиметрових красенів.
У ботанічному саду Фокіна за останні півстоліття накопичилося понад 170 видів рододендронів, включно з гібридами та культиварами. Вони вирізняються між собою не лише квітками. В деяких листя опадає, але й вічнозелені, і напіввічнозелені. Зустрічаються види однорічні, інші дворічні або ж багаторічні.
Пісня Володимира Івасюка “Червона рута” присвячена саме карпатським рододендронам. Цей вид занесений до Червоної книги і зазвичай зацвітає у червні.