З 1941 року в Україні відзначається День Героїв: чи є свято офіційним і кого шанують 23 травня

23 травня почали відзначати як День Героїв України ще з 1941 року. Воно стояло нарівні з Днем соборності 22 січня й Днем боротьби 31 серпня.

У травні було підступно вбито відразу трьох українських лідерів – ідеолога Миколу Міхновського та бійців за визвольний рух Євгена Коновальця та Симона Петлюру. Тож на Зборі ОУН у квітні 1941-го було прийнято відповідно постанову.

Історія свята

Відтоді це свято стало неофіційним днем, в який вшановують всіх, хто в різні часи залучався до боротьби за незалежність. До речі, ця боротьба триває і в наш час. У цей день серця українців сповнюються гордістю й водночас сумом, адже чимало кращих синів України віддали за неї власне життя.

Цього дня згадують імена українських героїв усіх часів

Звісно, в радянські часи сміливість відзначити День Героїв могли взяти на себе лише одиниці. Але після 1992 року 23 травня згадувалося в народі все частіше. Вітання цього дня отримують всі, хто бореться за незалежність країни. А ще віддається шана загиблим, починаючи з лицарів Київської Русі, козаків Гетьманщини, повстанців, гайдамаків, опришків, січових стрільців, воїнів армій УНР та УПА. На жаль, цей перелік у ХХI сторіччі доповнився прізвищами полеглих героїв Небесної сотні, АТО та російсько-української війни.

Як треба відзначати

Протягом тижня після 23 травня в Україні проводяться масові заходи. Переважно їх залучають на п’ятницю та вихідні. Кожен населений пункт приймає рішення, яким чином це буде зроблено.

Нові часи народили нових героїв

Представники місцевої влади все частіше беруть участь у пам’ятному дійстві. Обов’язковим атрибутом зазвичай є масове покладання квітів до пам’ятників героїв України всіх часів. У столиці люди приходять до Стіни пам’яті Свято-Михайлівського собору, а в храмі відбувається панахида. Не виключено, що в найближчому майбутньому День Героїв набуде офіційного статусу.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?