67-річній Ганні Пліхчинській довелося на старості років взятися до пошуку мін у своєму селі. Населений пункт, де мешкає жінка, знаходиться на межі Миколаївської та Херсонської областей і 9 місяців поспіль потерпав від постійних обстрілів.
Переважна більшість людей виїхали, а пані Ганна повернулася в рідну оселю. Тепер без міношукача з хати не виходить. Прилад допомагає розшукувати уламки російських снарядів.
Іншого виходу в Пліхчинської немає – треба пасти корову. То й наражає своє життя на небезпеку, виводячи Лану на пасовисько. Ще у неї є курочки, гуси й город, який жінка обробляє сама.
Поліцейський навчив, як треба чинити. Щойно почує пищання приладу, бере палицю й помічає те місце. Потім кличе копа, щоб забрав сталеву “іграшку”. Якщо осколки зовсім маленькі й, на думку бабусі небезпечні, вона їх збирає самотужки.
Коли у Степовій Долині почалися бойові дії, бабуся з коровою перемістилися на Черкащину. Після звільнення території відразу ж повернулися додому. Застали страшну картину – всі будинки довкола ушкоджені, повсюди валяється розбита техніка.
Світлини бабусі Ганни з міношукачем облетіли весь світ після того, як її сфотографував поляк Єджей Новицький. Не можна сказати, що жінці не страшно. Звісно, коли почує писк приладу, стає моторошно. Але іншого виходу для себе не вбачає.
Таких земель, що потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами, на території України нині близько 30 відсотків. Родючий чорнозем здатен прогодувати 80 млн людей, але нині стоїть забруднений, і кінця-краю цій проблемі не видно.