Чи на часі відзначати День захисту дітей в Україні: історія виникнення свята, і чому така дата

1 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. На жаль, в нинішніх умовах захист прав, життя і здоров'я українських дітей перебувають під постійною загрозою.

1 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. На жаль, в нинішніх умовах захист прав, життя і здоров’я українських дітей перебувають під постійною загрозою.

Відзначається свято під егідою ООН. Уперше його організували на Паризькому конгресі жінок у 1949 році. Наступного року до французів приєдналася 51 країна. Метою такого дня було бажання привернути увагу до потреб дітей-сиріт, яких внаслідок Другої світової війни залишилося чимало.

Права українських дітей нещадно порушують

У 1954 році до ініціативи приєдналася ООН, за 5 років було прийнято Декларацію прав дитини, а у 1989 році – Конвенцію про права дитини. Сталося це 20 листопада, тож більшість європейців, африканців й азійців відзначають День дитини саме восени.

Колишні радянські країни й деякі інші визначили для себе 1 червня. Є держави, які проводять шанування дітей в інші дати.

Як відзначають в Україні

Офіційним свято зробив Леонід Кучма у 1998 році. А Конвенцію про права дитини Україна ратифікувала ще раніше – у 1991-му.

Олександрійський Цукеркобус порадував малечу

1 червня у довоєнні часи влаштовувалися масові розважальні заходи за участі малечі. Цьогоріч переважна більшість регіонів відмовилася витрачати гроші на акції та флешмоби, спрямувавши їх на пошук дітей, що зникли безвісти під час бойових дій, та повернення насильно вивезених малюків до росії.

У деяких містах усе ж вирішили порадувати малечу. Зокрема, в Олександрії запустили з цієї нагоди Цукеркобус. З 31 травня по 2 червня казкові герої завітають на подвір’я шкіл у різних населених пунктах Олександрійського району з розважальною програмою.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.