Язичницькі й православні традиції переплелися на Трійцю: як правильно відзначати Зелені свята

Плутанина з датами відзначання церковних свят з наступного року має зникнути, оскільки українські християни приєднаються до григоріанського календаря, як і переважна більшість православних.

Плутанина з датами відзначання церковних свят з наступного року має зникнути, оскільки українські християни приєднаються до григоріанського календаря, як і переважна більшість православних.

На Трійцю будинок прикрашають зеленню

Цьогоріч віряни західного обряду вже зустріли Трійцю 28 травня, тоді як східняки зроблять це лише 4 липня. Та незалежно від календарної дати, суті велике православне свято не змінює, означаючи триєдність Отця, Сина й Святого Духу в одній Божій особі.

Трійцю ще іноді називають П’ятдесятницею, оскільки свято завжди припадає на 50-ий день після відзначання Великодня

Ісус попереджав про сходження на апостолів Святого Духа. І це відбулося насправді. Світлиця, в якій сталося дійство, відтоді стала вважатися храмом, а присутні набули різних надможливостей – зцілювати, бачити майбутнє, говорити іншими мовами.

Як відзначати Трійцю

В народі Трійцю зазвичай іменують Зеленими святами. Ще з язичницьких часів люди в цей день приносили в дім зелень, трави, квіти. Вважалося, що любисток, чебрець, м’ята, сон-трава принесуть здоров’я та удачу. Лепеху, чебрець, канупер та полин клали на підлогу. Частину гілок несли до церкви, щоб освятити. Священники цього дня вбираються в зелені ризи.

Дівчата на Трійцю пускали вінки на воду

Дівчата плели вінки з квітів і кидали їх на воду. Якщо пливли рівно, значить, на Покрову можна очікувати сватів. На Трійцю люди готували кутю як символ родючості. А на воду спускали дерев’яний хрест. Він після цього набував цілющості.

Тільки треба бути дуже обережними біля води, адже надмірну активність проявляють русалки. Вони виходитимуть із води й нападатимуть на людей протягом усього наступного тижня.

Небіжчики теж на Трійцю виходять на світ, відвідуючи оселі родичів. Тож для них слід залишати на столі частування.

Нові статті

Схожі статті

Хитрощі мають бути всюди – навіть тут: що потрібно зробити, щоб півонії стояли у вазі значно довше

Якщо ви хочете насолоджуватись улюбленими квітами тривалий час у вашому будинку, необхідно правильно за ними доглядати: як зберегти свіжість півоній?

Працюϵ в одному театрі, але про доньку не згадуϵ: де зараз колишній чоловік Ольги Сумської Євген Паперний

Із колишнім чоловіком Євгеном Паперним Ольга Сумська прожила 5 років. В цьому шлюбі українська Роксолана народила першу доньку, Антоніну. Де зараз і чим займаϵться Євген Паперний?

Навіть таке вони можуть робити: які кімнатні рослини потрібно мати в будинку, тому що вони очищають повітря?

Якщо ви любите кімнатні рослини та свіжий запах у вашій домівці, рекомендуємо вам це поєднати: які саме рослини очищають повітря та є корисними?

Схожі, як дві краплі води: 51-річна Руслана вперше за тривалий час показала, як виглядає її 74-річна мама

Переможниця Євробачення-2004 Руслана Лижичко показала фото разом зі своєю мамою Ніною Аркадіївною: неймовірно гарна жінка та виглядає молодшою за свій вік.