Язичницькі й православні традиції переплелися на Трійцю: як правильно відзначати Зелені свята

Плутанина з датами відзначання церковних свят з наступного року має зникнути, оскільки українські християни приєднаються до григоріанського календаря, як і переважна більшість православних.

Плутанина з датами відзначання церковних свят з наступного року має зникнути, оскільки українські християни приєднаються до григоріанського календаря, як і переважна більшість православних.

На Трійцю будинок прикрашають зеленню

Цьогоріч віряни західного обряду вже зустріли Трійцю 28 травня, тоді як східняки зроблять це лише 4 липня. Та незалежно від календарної дати, суті велике православне свято не змінює, означаючи триєдність Отця, Сина й Святого Духу в одній Божій особі.

Трійцю ще іноді називають П’ятдесятницею, оскільки свято завжди припадає на 50-ий день після відзначання Великодня

Ісус попереджав про сходження на апостолів Святого Духа. І це відбулося насправді. Світлиця, в якій сталося дійство, відтоді стала вважатися храмом, а присутні набули різних надможливостей – зцілювати, бачити майбутнє, говорити іншими мовами.

Як відзначати Трійцю

В народі Трійцю зазвичай іменують Зеленими святами. Ще з язичницьких часів люди в цей день приносили в дім зелень, трави, квіти. Вважалося, що любисток, чебрець, м’ята, сон-трава принесуть здоров’я та удачу. Лепеху, чебрець, канупер та полин клали на підлогу. Частину гілок несли до церкви, щоб освятити. Священники цього дня вбираються в зелені ризи.

Дівчата на Трійцю пускали вінки на воду

Дівчата плели вінки з квітів і кидали їх на воду. Якщо пливли рівно, значить, на Покрову можна очікувати сватів. На Трійцю люди готували кутю як символ родючості. А на воду спускали дерев’яний хрест. Він після цього набував цілющості.

Тільки треба бути дуже обережними біля води, адже надмірну активність проявляють русалки. Вони виходитимуть із води й нападатимуть на людей протягом усього наступного тижня.

Небіжчики теж на Трійцю виходять на світ, відвідуючи оселі родичів. Тож для них слід залишати на столі частування.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?