Чорнобильські собаки перетворилися на мутантів: зміна ДНК-коду дозволила тваринам вижити після аварії

У 1986 році, коли сталася Чорнобильська катастрофа, спеціально надсилали людей, які мали вбити всіх тварин, що залишилися без людського піклування. Та, як бачимо, декому з чотирилапих вдалося вижити й дати потомство.

У 1986 році, коли сталася Чорнобильська катастрофа, спеціально надсилали людей, які мали вбити всіх тварин, що залишилися без людського піклування. Та, як бачимо, декому з чотирилапих вдалося вижити й дати потомство.

Вчені взялися досліджувати собак на руїнах атомної електростанції та в Прип’яті й дійшли несподіваних висновків. Виявляється, радіація вплинула на тварин, кардинально змінивши генетичну картину.

Собаки з Чорнобиля виявилися мутантами

Дослідникам вдалося зібрати кров у 302 чорнобильських собак, що мешкають у безпосередній близькості до ЧАЕС, а також тих, що перебувають у радіусі 15-45 км від неї.

Проаналізувавши біологічний матеріал тварин, з’ясувалося, що їхній генетичний код кардинально змінився. Напевно, це пов’язано з іонізувальним випромінюванням, що відображається. Воно впливає на всі наступні покоління песиків.

ДНК місцевих собак після вибуху на Чорнобильській АЕС змінилося

У специфічної популяції віднайдено 15 складних сімейних структур. Та оскільки тварини не сидять на місці, а постійно переміщаються у просторі, спаровуючись з представниками виду, чорнобильське ДНК передаватиметься й іншим собакам, що перебувають за межами Зони відчуження.

Тварин із Чорнобиля не можна назвати дикими, адже вони певною мірою контактують із людьми. Робітники підгодовують їх, ветеринари роблять щеплення.

Допоки залишається відкритим питання, яким чином подібні мутації здійснюють вплив на їхній стан, поведінку і зовнішній вигляд. Вчені сподіваються отримати відповідь на питання, як тваринам вдається виживати в небезпечних умовах радіації. Задля цього доведеться спостерігати за 15 поколіннями специфічних собак.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.