Топ 5 українських фільмів, які набрали високі оцінки на IMDb: історичні й роботи сучасних кіномайстрів

Переважна більшість українських фільмів, що мають у рейтингу IMDb понад 8 балів давно знайомі глядачам. Всі ми їх переглядали не один раз і чудово знайомі з сюжетами.

Переважна більшість українських фільмів, що мають у рейтингу IMDb понад 8 балів давно знайомі глядачам. Всі ми їх переглядали не один раз і чудово знайомі з сюжетами.

Людина з кіноапаратом (1929)

Людина з кіноапаратом

Документальна стрічка Дзиґи Вертова спромоглася набрати у рейтингу IMDb аж 8,4 бала. За сюжетом оператор знімає радянські будні. На його шляху постають робітники й селяни. Британський кіноінститут назвав цю роботу “найвизначнішим документальним фільмом усіх часів”.

Пропала грамота (1972)

Пропала грамота

Ще одне кіно, зняте Борисом Івченком та Іваном Миколайчуком, потягнуло на високий результат у 8,4 бала. В основу сюжеті лягло оповідання Гоголя. Цензори зо десять років не пускали стрічку в прокат через звеличування українського козацтва. Та й фентезі з відвідинами пекла ніяк не вписувалося в концепцію будівників комунізму.

В. Сильвестров (2020)

В. Сильвестров

А ця зовсім свіженька історія про видатного українського композитора спромоглася набрати 8,4 бала – не згірш як ветерани кінематографа. Глядачі з головою поринають у роботу хору, студійні записи митця, виступи. Кадр за кадром відкриваються непрості риси характеру Валентина Сильвестрова.

У бій ідуть одні “старики” (1974)

У бій ідуть одні “старики”

На платформі IMDb ця видатна стрічка набрала 8,3 бала. Режисером і виконавцем головної ролі став Леонід Биков. Пілоти-винищувачі під час Другої світової війни встигають не лише з ворогом розправлятися, але й багато й залюбки співають.

Енеїда (1991)

Енеїда

Анімаційну картину було знято за мотивами творів Івана Котляревського. Режисер Володимир Дахно пояснив, що не робив повну екранізацію поеми, а розповів історію козака Енея, коли той охороняв Троянську Січ від набігів греків. Попервах повноформатний мультфільм був російськомовним. Українська версія появилася дещо згодом.

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.