Чим відзначилася київська гора Щекавиця, окрім мемів: фортеця, чумне кладовище, могила Віщого Олега

Майже на кожну ворожу атаку українці відповідають купою мемів. От і у вересні 2022-го, коли заговорили про ймовірну можливість ядерного вибуху з боку росіян, кияни в мережі стали активно обговорювати, де ховатимуться.

Майже на кожну ворожу атаку українці відповідають купою мемів. От і у вересні 2022-го, коли заговорили про ймовірну можливість ядерного вибуху з боку росіян, кияни в мережі стали активно обговорювати, де ховатимуться.

Дійшли висновку, що збір відбудеться на Щекавиці, де люди планують влаштувати масову оргію. Ця подія породила купу гумористичних картинок, які поширювалися Інтернетом. Що ж це за видатна гора?

На Щекавиці є поховання Віщого Олега

Виявляється, вона розташована у столиці над Подолом. З чотирьох існуючих підвищень це те, що перебуває на північному заході. Свою назву Щекавиця отримала від одного з засновників Києва – Щека. Назва гори не змінювалася ще з часів Мономаха.

Коли у 1151 році на Київ посунув Юрій Долгорукий, ця гора виконувала роль фортифікаційної споруди. У часи татаро-монгольського нашестя Щекавиця була околицею столиці. Звісно, її зруйнували й підпалили. Тож згодом унизу розбили виноградники, а пласку вершину засіяли пшеницею.

Юрій Долгорукий намагався взяти фортецю Щекавицю

У XVII сторіччі в різні роки українцям довелося боронитися тут від московитів, поляків, татар. Щекавицька фортеця вистояла в цій борні. У 1770 році трапилася епідемія чуми. З 20 тисяч киян тоді померло 6 тисяч. Поховання облаштували на Щекавиці. Викопали братські могили, які засипали вапном.

Саме в цьому місці на Віщого Олега напала гадюка, і його могила знаходиться на Щекавиці. Ще на початку ХХ сторіччя кияни могли вказати її місцеперебування. З 2020 року тут почали облаштовувати ландшафтний заказник «Гора Щекавиця».

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.