Майже на кожну ворожу атаку українці відповідають купою мемів. От і у вересні 2022-го, коли заговорили про ймовірну можливість ядерного вибуху з боку росіян, кияни в мережі стали активно обговорювати, де ховатимуться.
Дійшли висновку, що збір відбудеться на Щекавиці, де люди планують влаштувати масову оргію. Ця подія породила купу гумористичних картинок, які поширювалися Інтернетом. Що ж це за видатна гора?
Виявляється, вона розташована у столиці над Подолом. З чотирьох існуючих підвищень це те, що перебуває на північному заході. Свою назву Щекавиця отримала від одного з засновників Києва – Щека. Назва гори не змінювалася ще з часів Мономаха.
Коли у 1151 році на Київ посунув Юрій Долгорукий, ця гора виконувала роль фортифікаційної споруди. У часи татаро-монгольського нашестя Щекавиця була околицею столиці. Звісно, її зруйнували й підпалили. Тож згодом унизу розбили виноградники, а пласку вершину засіяли пшеницею.
У XVII сторіччі в різні роки українцям довелося боронитися тут від московитів, поляків, татар. Щекавицька фортеця вистояла в цій борні. У 1770 році трапилася епідемія чуми. З 20 тисяч киян тоді померло 6 тисяч. Поховання облаштували на Щекавиці. Викопали братські могили, які засипали вапном.
Саме в цьому місці на Віщого Олега напала гадюка, і його могила знаходиться на Щекавиці. Ще на початку ХХ сторіччя кияни могли вказати її місцеперебування. З 2020 року тут почали облаштовувати ландшафтний заказник «Гора Щекавиця».