Водіям дозволили мати виключно електронний варіант посвідчення: на черзі подібне нововведення з техпаспортами

З паперовими документами можна попрощатися назавжди. Віднині електронні документи посвідчення водія та техпаспорту прирівняли до повноцінних документів, хоча раніше вони носили статус додатка до фізичних копій.

З паперовими документами можна попрощатися назавжди. Віднині електронні документи посвідчення водія та техпаспорту прирівняли до повноцінних документів, хоча раніше вони носили статус додатка до фізичних копій.

Тож кожен український водій, отримуючи посвідчення, може відмовитися від фізичної копії та оформити тільки електронний варіант. Це ж стосується й цифрового техпаспорта. Щоправда, черга до останнього дійде лише у вересні 2023-го. Саме тоді в Дії планують запровадити систему розмитнення авто.

Пластикове водійське посвідчення йде у вічність

А от водійське посвідчення дозволено мати віртуальним, починаючи з 23 травня. Замовити електронний документ можна трьома способами, скориставшись:

  • Дією;
  • Електронним кабінетом водія;
  • Сервісним центром.

У перших двох випадках це робиться онлайн, а Сервісний центр треба буде відвідати особисто.

Оформивши електронне посвідчення й маючи бажання отримати ще й фізичну копію, водієві недостатньо буде роздрукувати документ на папері. Задля цього через Сервісний центр доведеться замовити повноцінний обмін, оплативши вартість адміністративної послуги та бланків.

Електронне водійське посвідчення набуло законної сили

Посвідчення, яке знаходитиметься в Дії, матиме всі юридичні гарантії, як і фізичні пластикові права. Вартість його оформлення буде значно нижчою, оскільки не треба буде сплачувати вартість бланків та за адміністративні послуги.

Водій може мати лише одне посвідчення, в якому вказуються категорії транспортних засобів, якими йому дозволяється керувати. У разі якщо водій змінює персональні паспортні дані, він має в 10-денний термін обміняти й водійське посвідчення.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.