Тепер до лав ЗСУ призиватимуть лише до 25 років: 26-річним молодикам можна видихнути з полегшенням

Народні депутати трьома сотнями голосів підтримали новий законопроєкт, згідно з яким українці мають перебувати на військовому обліку значно менше. Якщо до цього в Україні існувала норма призову для чоловіків з 18 до 27 років, то тепер верхню планку знизили до 25 років.

Народні депутати трьома сотнями голосів підтримали новий законопроєкт, згідно з яким українці мають перебувати на військовому обліку значно менше. Якщо до цього в Україні існувала норма призову для чоловіків з 18 до 27 років, то тепер верхню планку знизили до 25 років.

Положення законопроєкту №9281 стосується тих громадян чоловічої статі, в яких немає причин отримувати відстрочку від служби. Як запевнили обранці, сенсу тримати планку на 27-річній позначці немає.

Призивати на військову службу чоловіків зможуть лише до 25 років

Переважна більшість відстрочок стосується навчання молодиків. Воно може тривати від трьох до шести років. Тобто до 22-24 років особи чоловічої статі вже мають дипломи й можуть бути призваними. Тож відразу по завершенні лекцій людина встигне потрапити на призовну комісію й відбути строкову службу.

З іншого боку зменшення призовного віку дозволить заощадити чимало коштів. Адже люди призовного віку щороку мають відвідувати територіальні центри комплектування і підтверджувати право на відстрочку. А це значні витрати для бюджету.

Навіть невійськовозобов’язаних зможуть мобілізувати

З іншого боку громадян, що не мають статусу військовозобов’язаних, не можна мобілізувати. Але автори закону запевнили, що навіть людей, старших за 25 років, дозволяється призивати до Збройних сил України.

Тільки є вимога – відправляти на завдання дозволяється після навчання. Воно має тривати не менше одного місяця. Законопроєкт прийнято у першому читанні. Його прийняття потягне за собою низку змін до статей 15, 18, 18-1, 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".