Тепер до лав ЗСУ призиватимуть лише до 25 років: 26-річним молодикам можна видихнути з полегшенням

Народні депутати трьома сотнями голосів підтримали новий законопроєкт, згідно з яким українці мають перебувати на військовому обліку значно менше. Якщо до цього в Україні існувала норма призову для чоловіків з 18 до 27 років, то тепер верхню планку знизили до 25 років.

Народні депутати трьома сотнями голосів підтримали новий законопроєкт, згідно з яким українці мають перебувати на військовому обліку значно менше. Якщо до цього в Україні існувала норма призову для чоловіків з 18 до 27 років, то тепер верхню планку знизили до 25 років.

Положення законопроєкту №9281 стосується тих громадян чоловічої статі, в яких немає причин отримувати відстрочку від служби. Як запевнили обранці, сенсу тримати планку на 27-річній позначці немає.

Призивати на військову службу чоловіків зможуть лише до 25 років

Переважна більшість відстрочок стосується навчання молодиків. Воно може тривати від трьох до шести років. Тобто до 22-24 років особи чоловічої статі вже мають дипломи й можуть бути призваними. Тож відразу по завершенні лекцій людина встигне потрапити на призовну комісію й відбути строкову службу.

З іншого боку зменшення призовного віку дозволить заощадити чимало коштів. Адже люди призовного віку щороку мають відвідувати територіальні центри комплектування і підтверджувати право на відстрочку. А це значні витрати для бюджету.

Навіть невійськовозобов’язаних зможуть мобілізувати

З іншого боку громадян, що не мають статусу військовозобов’язаних, не можна мобілізувати. Але автори закону запевнили, що навіть людей, старших за 25 років, дозволяється призивати до Збройних сил України.

Тільки є вимога – відправляти на завдання дозволяється після навчання. Воно має тривати не менше одного місяця. Законопроєкт прийнято у першому читанні. Його прийняття потягне за собою низку змін до статей 15, 18, 18-1, 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.