Водію треба визначитися, куди він втрапив – у пробку, корок чи затор: не треба плутати ці терміни

У новинах часто можна почути словосполучення "дорожня пробка" чи "дорожній корок". Чи правильно журналісти вживають ці слова, описуючи скупчення автівок на дорозі?

У новинах часто можна почути словосполучення “дорожня пробка” чи “дорожній корок”. Чи правильно журналісти вживають ці слова, описуючи скупчення автівок на дорозі?

Якщо зазирнути в словник, то можна знайти три значення слова “корок”:

  • кора коркового дуба;
  • дубова затичка для пляшки;
  • те ж, що і каблук.

Як бачимо, жодного слова про ускладнений рух транспортних засобів. Синонімом слова “корок” є слово “пробка”. Його можна вживати, коли мова йде про якусь затичку. Але машини на дорозі, яких зібралося стільки, що рух взагалі паралізований, ні корком, ні пробкою називати неправильно.

Оце справжні корки

Для цієї ситуації існує власне визначення – затор. Саме цим терміном слід позначати скупчення транспорту, яке створює перешкоду пересуванню. Це пряме значення для слова “затор”.

Звісно, у розмовній мові можуть прохопитися фрази типу “потрапив у пробку” чи “застряг у корку”. Але це буде переносне значення. А в офіційному мовленні мають звучати фрази типу “дорожній затор” або ж “затор на дорозі”. І не інакше.

Перед вами квитки, а не білети

До речі, якщо ви, перебуваючи в громадському транспорті, втрапили у затор, не треба купувати у кондуктора “білет”. Він може бути екзаменаційним, лотерейним, кредитним. Але в жодному разі не проїзним.

В автобусі чи тролейбусі слід мати саме квиток. Це слово вживається у значенні “картка, що дає право на проїзд чи відвідини якогось закладу”. Отже, квиток надає право на відвідування певної організації. До того ж він може бути учнівським чи профспілковим. А от на екзамені студент якраз обирає білет, відповідаючи на запитання, що в ньому містяться.

Нові статті

Схожі статті

З сивиною і бородою: 64-річний Стас Боклан став іконою чоловічої краси та збирає компліменти від усіх жінок

Актор театру та кіно Станіслав Боклан приваблює кожну жінку своєю неймовірною зовнішністю у свої 64 роки: як виглядає ідеальний чоловік - сивина лише прикрашає.

Колишні партнери Ірини Білик: не за всіх виходила заміж, а тільки за найкрасивіших серед них (ФОТО)

Ірині Білик нині 54 роки. Певно, вона дуже швидко закохується в чоловіків, оскільки залицяльників у зірки було безліч. Перерахуємо тих, хто на довгий час затримався поряд зі співачкою.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: очікуйте на неприємності

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: п'ятниця розкриє вам всю правду про людей з вашого оточення. Астрологічний прогноз.

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.