“Скіфське золото” може найближчим часом повернутися до України: так вирішив апеляційний суд Нідерландів

В апеляційному суді Амстердама оголосили вирок щодо "скіфського золота", яке майже 8 років тому вивезли з України на оглядини до Нідерландів. Поважний суд вирішив, що археологічна колекція, яка раніше зберігалася в кримських музеях, належить Україні. Тож Музей Алларда Пірсона має повернути унікальні цінності українцям, а не росіянам.

В апеляційному суді Амстердама оголосили вирок щодо “скіфського золота”, яке майже 8 років тому вивезли з України на оглядини до Нідерландів. Поважний суд вирішив, що археологічна колекція, яка раніше зберігалася в кримських музеях, належить Україні. Тож Музей Алларда Пірсона має повернути унікальні цінності українцям, а не росіянам.

Колекцію вивезли з Криму ще до анексії півострова. І хоча вони є кримськими за походженням, але належать до культурної спадщини України, постановив суд. Тож скарби скіфів відправлять у київський Державний історичний музей, де вони мають зберігатися, допоки ситуація в Криму не стабілізується.

Нині скіфське золото перебуває в Музеї Алларда Пірсона

Вперше окружний суд Амстердама вирішив передати “скіфське золото” українській стороні ще у грудні 2016 року. Звісно, росіяни не погодилися з таким рішенням, й почалася справжня судова баталія.

Напевно, країна-агресор й зараз подасть касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів. Тож остаточного рішення доведеться чекати ще не менше 2 років. Щоправда, згідно з голландським законодавчим правом, рішення апеляційного суду є чинним відразу після прийняття. Тож скіфські скарби можуть відбути до Києва вже у найближчі кілька місяців.

До колекції входять не лише золоті артефакти, але й керамічні, дерев’яні тощо

Колекцію, яка потрапила до Амстердама влітку 2013-го, сформували з експонатів п’яти музеїв – київського і тих, що розташовані в Криму. Вартість історичних артефактів складає приблизно мільйон євро.

Далеко не всі предмети є золотими. Присутні й бронзові, й керамічні експонати, навіть дерев’яні. До того ж далеко не всі вони належали скіфам. У 2014 році частину київської колекції скарбів повернули Україні, а за кримську почалися суди.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.