“Скіфське золото” може найближчим часом повернутися до України: так вирішив апеляційний суд Нідерландів

В апеляційному суді Амстердама оголосили вирок щодо "скіфського золота", яке майже 8 років тому вивезли з України на оглядини до Нідерландів. Поважний суд вирішив, що археологічна колекція, яка раніше зберігалася в кримських музеях, належить Україні. Тож Музей Алларда Пірсона має повернути унікальні цінності українцям, а не росіянам.

В апеляційному суді Амстердама оголосили вирок щодо “скіфського золота”, яке майже 8 років тому вивезли з України на оглядини до Нідерландів. Поважний суд вирішив, що археологічна колекція, яка раніше зберігалася в кримських музеях, належить Україні. Тож Музей Алларда Пірсона має повернути унікальні цінності українцям, а не росіянам.

Колекцію вивезли з Криму ще до анексії півострова. І хоча вони є кримськими за походженням, але належать до культурної спадщини України, постановив суд. Тож скарби скіфів відправлять у київський Державний історичний музей, де вони мають зберігатися, допоки ситуація в Криму не стабілізується.

Нині скіфське золото перебуває в Музеї Алларда Пірсона

Вперше окружний суд Амстердама вирішив передати “скіфське золото” українській стороні ще у грудні 2016 року. Звісно, росіяни не погодилися з таким рішенням, й почалася справжня судова баталія.

Напевно, країна-агресор й зараз подасть касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів. Тож остаточного рішення доведеться чекати ще не менше 2 років. Щоправда, згідно з голландським законодавчим правом, рішення апеляційного суду є чинним відразу після прийняття. Тож скіфські скарби можуть відбути до Києва вже у найближчі кілька місяців.

До колекції входять не лише золоті артефакти, але й керамічні, дерев’яні тощо

Колекцію, яка потрапила до Амстердама влітку 2013-го, сформували з експонатів п’яти музеїв – київського і тих, що розташовані в Криму. Вартість історичних артефактів складає приблизно мільйон євро.

Далеко не всі предмети є золотими. Присутні й бронзові, й керамічні експонати, навіть дерев’яні. До того ж далеко не всі вони належали скіфам. У 2014 році частину київської колекції скарбів повернули Україні, а за кримську почалися суди.

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.