У Києві збираються облаштувати першу зупинку-укриття: в Харкові та Кропивницькому це вже зроблено

Кияни вирішили наслідувати досвід інших міст, розробивши дизайн першої зупинки-укриття. Подумали не лише про надійність сховища, але й добряче попрацювали над футуристичним дизайном.

Кияни вирішили наслідувати досвід інших міст, розробивши дизайн першої зупинки-укриття. Подумали не лише про надійність сховища, але й добряче попрацювали над футуристичним дизайном.

Київ

Подібні будівлі мають на меті захистити перехожих від обстрілу й ураження снарядами. Перший об’єкт буде створено з використанням технології 3D-друку. Дизайнери сподіваються, що надалі проєкт подорожуватиме всією країною.

У столиці з’являться укриття на зупинках

У будівництві використають спеціальну бетонну суміш підвищеної міцності. Виглядатиме футуристична конструкція привабливо в будь-якому місці. Тож коли укриття з’являться, пасажирам під час повітряної тривоги й зупинки громадського транспорту буде де перечекати небезпеку.

Кропивницький

В обласному центрі зупинка-укриття розташована на зупинці громадського транспорту по вулиці Шевченка. Вона сягає на 3 м вглиб землі. Будівельники забезпечили надійність захисної спроможності стін, заливши по 0,5 м бетону.

У Кропивницькому облаштували підземне укриття на зупинці

Конструкцію зібрали з залізобетонних блоків, тому впоралися з будівництвом усього за місяць. Сховатися під час повітряної тривоги там зможуть зо два десятки людей.

Харків

Перша модульна зупинка-укриття з’явилася в Харкові наприкінці серпня 2022 року. Сховище облаштували 12 місцями для сидіння й камерами відеоспостереження. Поряд розмістили 100 кг піску, щоб можна було приборкати вогонь на випадок займання.

У Харкові укриття на зупинках стали облаштовувати після трагічних подій – поранень і смертей

Стіни зупинки прикрасили унікальним муралом із зображенням знаменитих архітектурних об’єктів обласного центру. У це місце вже траплялися прильоти, тож тепер люди в очікування громадського транспорту зможуть вберегти своє життя.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.