Кияни вирішили наслідувати досвід інших міст, розробивши дизайн першої зупинки-укриття. Подумали не лише про надійність сховища, але й добряче попрацювали над футуристичним дизайном.
Київ
Подібні будівлі мають на меті захистити перехожих від обстрілу й ураження снарядами. Перший об’єкт буде створено з використанням технології 3D-друку. Дизайнери сподіваються, що надалі проєкт подорожуватиме всією країною.
У будівництві використають спеціальну бетонну суміш підвищеної міцності. Виглядатиме футуристична конструкція привабливо в будь-якому місці. Тож коли укриття з’являться, пасажирам під час повітряної тривоги й зупинки громадського транспорту буде де перечекати небезпеку.
Кропивницький
В обласному центрі зупинка-укриття розташована на зупинці громадського транспорту по вулиці Шевченка. Вона сягає на 3 м вглиб землі. Будівельники забезпечили надійність захисної спроможності стін, заливши по 0,5 м бетону.
Конструкцію зібрали з залізобетонних блоків, тому впоралися з будівництвом усього за місяць. Сховатися під час повітряної тривоги там зможуть зо два десятки людей.
Харків
Перша модульна зупинка-укриття з’явилася в Харкові наприкінці серпня 2022 року. Сховище облаштували 12 місцями для сидіння й камерами відеоспостереження. Поряд розмістили 100 кг піску, щоб можна було приборкати вогонь на випадок займання.
Стіни зупинки прикрасили унікальним муралом із зображенням знаменитих архітектурних об’єктів обласного центру. У це місце вже траплялися прильоти, тож тепер люди в очікування громадського транспорту зможуть вберегти своє життя.