Межигір’я вистояло під час вторгнення: за ці роки резиденція обросла купою міфів

Резиденція біглого президента Віктора Януковича у Межигір'ї у 2022 році навесні потерпала від російського вторгнення. Місцевий люд переховувався тут від ворожих обстрілів. Орки не дійшли до місця проживання Вітіних страусів усього 6 кілометрів. Тож жовто-блакитний і червоно-чорний прапори там так і залишилися майоріти.

Резиденція президента-втікача Віктора Януковича у Межигір’ї у 2022 році навесні потерпала від російського вторгнення. Місцевий люд переховувався тут від ворожих обстрілів. Орки не дійшли до місця проживання Вітіних страусів усього 6 кілометрів. Тож жовто-блакитний і червоно-чорний прапори там так і залишилися майоріти.

За рік у 2023 році “Хонку” знову відкрили для відвідувачів. Щоправда, про участь Межигірського палацу в захисті країни поки що відвідувачам не розповідають – залишили на післявоєнні часи. Натомість тут можна почути багато цікавого й розвіяти деякі сталі міфи, що глибоко вкорінилися у суспільстві.

На території Межигір’я можна побачити уламки бойового гелікоптера

На чималій території можна побачити уламки гелікоптера Мі-24, який вилетів з Білорусі на Київ, але був збитий у перший же день повномасштабної війни. Льотчик катапультувався й намагався доплисти до берега, але потонув у Київському водосховищі. А 9 травня 2023 уламки повітряного судна прибило до берега у Вишгороді.

Ракета прилетіла в улюблене місце відпочинку Віктора Федоровича вже 24 лютого 2022-го. У березні з літака скинули ще дві бомби. Частенько десь зовсім неподалік падали снаряди від “Градів”. Рашисти розбомбили також дорогу, що вела до резиденції.

Ракета поцілила в елінг для яхт

За 9 років роботи екскурсоводка Юлія Капіца вивчила всі 2600 квадратів території до найменших дрібниць. За її словами ніякого золотого батону тут не виявили. Золотий унітаз виявився всього лише трішечки позолоченим.

Резиденцію Янукович почав будувати ще за часів президентства Ющенка, тож вона не була офіційною президентською. А широковживане слово “Хонка” походить не від “шконки” (так на кримінальному сленгу називається ліжко). Насправді це назва фінської фірми, що виробляє сосновий брус.

Нові статті

Схожі статті

Коли Трійця у 2024 році: точна дата, історія, головні традиції Зелених свят, народні прикмети і забобони

Трійця — одне з найбільших церковних свят. В нього ϵ інші назви, свої звичаї, традиції і забобони. "Один Факт" дізнався, коли точна дата Трійці в 2024 році і які ϵ традиції в цього свята.

Всьому свій час, чи просто не хочуть? Каменських, Дорофєєва та інші розповіли, чому не мають дітей досі

Відомі зірки українського шоу-бізнесу вперше зізнались, чому не народжують дітей: Настя Каменських, Надя Дорофєєва, Леся Нікітюк та інші артистки.

Хитрощі мають бути всюди – навіть тут: що потрібно зробити, щоб півонії стояли у вазі значно довше

Якщо ви хочете насолоджуватись улюбленими квітами тривалий час у вашому будинку, необхідно правильно за ними доглядати: як зберегти свіжість півоній?

Працюϵ в одному театрі, але про доньку не згадуϵ: де зараз колишній чоловік Ольги Сумської Євген Паперний

Із колишнім чоловіком Євгеном Паперним Ольга Сумська прожила 5 років. В цьому шлюбі українська Роксолана народила першу доньку, Антоніну. Де зараз і чим займаϵться Євген Паперний?