До узбережжя Одещини вода приносить навіть старовинні артефакти: херсонці виловили візантійську амфору

За кілька діб після підриву Каховської ГЕС вода не лише затопила прилеглі території, а ще й понесла все, що вдалося підхопити, у Чорне море. На узбережжі Одещини люди стали збирати цілі "врожаї" будівельного сміття та побутових предметів. Деяким пощастило натрапити на справжні цінні артефакти.

За кілька діб після підриву Каховської ГЕС вода не лише затопила прилеглі території, а ще й понесла все, що вдалося підхопити, у Чорне море. На узбережжі Одещини люди стали збирати цілі “врожаї” будівельного сміття та побутових предметів. Деяким пощастило натрапити на справжні цінні артефакти.

Переселенці з Херсона, що заякорилися в Одесі, прийшли на берег моря з благородною метою. Люди намагалися врятувати прісноводних черепах, яких потік води заніс далеко від звичного ареалу проживання. Та набачили якусь незвичайну річ.

Знайдену в Чорному морі амфору передали до музею в Херсоні

Знахідка виявилася стародавньою посудиною. Оскільки Юрій Пословський за фахом історик, то відразу втямив, що річ дуже цінна – це візантійська амфора. Напевно, не всі експонати з Херсонського краєзнавчого музею окупантам вдалося вивезти. Дещо все-таки залишилося.

Було прийнято рішення повернути цінну знахідку херсонським музейникам. Родина Пословських сподівається, що невдовзі у музеї відкриють експозицію, де серед інших буде й цей експонат.

Музейники уважно роздивляються подарований артефакт

Амфора зроблена з глини. Поки що незрозуміло, чи її вимило з затопленого судна, чи принесло водою з прибережної зони. У горлечку посудини утворився земляний корок. Це і врятувало артефакт від затоплення на морському дні.

Узагалі людям не радять діставати з Чорного моря предмети, які прибило до берега. Адже разом із холодильниками, телевізорами, газовими плитами та уламками будинків водою приносить і чималу кількість мін та снарядів. Тож це дуже небезпечне заняття.

Краще дочекатися, допоки свою справу зроблять піротехніки. Бо міни можуть бути не лише протипіхотними чи протитанковими. У воду змило чимало ворожих складів з різноманітною зброєю. Уже фіксували випадки, коли знаходили постріли до гранатометів та інші боєприпаси.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.