Вишиванки – сакральна тема для українців. Це більше ніж одяг, у вишитих візерунках приховується код нації. Реалії сучасності диктують потребу внесення нових елементів до цього виду одягу.
Вишиванки 3-го тисячоліття
Оксана Караванська, розробивши колекцію вишиванок Ukrainian Code.2023, представила її спочатку в Західній Європі – у Парижі та Цюриху. Тепер черга бренду Oksana Karavanska дійшла до США.
Дефіле відбулося в унікальному місці Рочестера (штат Нью-Йорк) – у Міжнародному музеї фотографії та кіно. Належить цей унікальний архів фото- і кіноробіт засновнику компанії Kodak Джорджу Істману й функціонує, починаючи з 1947 року.
Українська дизайнерка представила колекцію вишиванок третього тисячоліття, вдало поєднавши старовинні орнаменти з унікальними сучасними мотивами. Мета заходу – збирання коштів на купівлю обладнання для українських лікарень.
Вишиванки військові
Російська агресія стосовно України внесла свої корективи у майстерність вишивки. Замість очікуваної ворогом денацифікації українці ще більше згуртувалися довкола національної ідеї. От і полтавці почали виробляти вишиванки з елементами військової тематики. Тепер на сорочках заграли різними фарбами танки й інші відповідні атрибути.
Ідея створення шевронів для наших захисників була продиктована сучасними потребами. Тож працівники крафтової студії, що знаходиться у Решетилівці, втілили її в життя. З’явився запит на подібні роботи, то вишивальниці взялися до роботи. Окрім шевронів вишивають ще й групу крові та позивні бійців. До вишивки кріпиться липучка, і виріб готовий.