Вишиванки 3-го тисячоліття мають власні відмінності: старовинні візерунки поєднуються з реаліями сучасності

Вишиванки – сакральна тема для українців. Це більше ніж одяг, у вишитих візерунках приховується код нації. Реалії сучасності диктують потребу внесення нових елементів до цього виду одягу.

Вишиванки – сакральна тема для українців. Це більше ніж одяг, у вишитих візерунках приховується код нації. Реалії сучасності диктують потребу внесення нових елементів до цього виду одягу.

Вишиванки 3-го тисячоліття

Оксана Караванська, розробивши колекцію вишиванок Ukrainian Code.2023, представила її спочатку в Західній Європі – у Парижі та Цюриху. Тепер черга бренду Oksana Karavanska дійшла до США.

Вишиванка бренду Oksana Karavanska

Дефіле відбулося в унікальному місці Рочестера (штат Нью-Йорк) – у Міжнародному музеї фотографії та кіно. Належить цей унікальний архів фото- і кіноробіт засновнику компанії Kodak Джорджу Істману й функціонує, починаючи з 1947 року.

Вишиванка бренду Oksana Karavanska

Українська дизайнерка представила колекцію вишиванок третього тисячоліття, вдало поєднавши старовинні орнаменти з унікальними сучасними мотивами. Мета заходу – збирання коштів на купівлю обладнання для українських лікарень.

Вишиванки військові

Російська агресія стосовно України внесла свої корективи у майстерність вишивки. Замість очікуваної ворогом денацифікації українці ще більше згуртувалися довкола національної ідеї. От і полтавці почали виробляти вишиванки з елементами військової тематики. Тепер на сорочках заграли різними фарбами танки й інші відповідні атрибути.

Вироби Полтавської майстерні

Ідея створення шевронів для наших захисників була продиктована сучасними потребами. Тож працівники крафтової студії, що знаходиться у Решетилівці, втілили її в життя. З’явився запит на подібні роботи, то вишивальниці взялися до роботи. Окрім шевронів вишивають ще й групу крові та позивні бійців. До вишивки кріпиться липучка, і виріб готовий.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.