Занепад українських культурних пам’яток: в Олешках через затоплення, в Києві – через недбалість

Руйнування Каховської ГЕС завдало чималого клопоту не лише людям та тваринам. Від терористичного акту постраждала й культурна спадщина України. Але й у столиці можна зустріти важливі історичні об'єкти, якими ніхто не опікується.

Руйнування Каховської ГЕС завдало чималого клопоту не лише людям та тваринам. Від терористичного акту постраждала й культурна спадщина України. Але й у столиці можна зустріти важливі історичні об’єкти, якими ніхто не опікується.

Будинок-музей Поліни Райко

Так виглядала хата Поліни Райко раніше

В тимчасово окупованих Олешках на Херсонщині затопило музей видатної художниці. Майстриня прикрасила хату фресками високої художньої цінності, від яких тепер майже нічого не залишилося.

Ось що зробив з унікальним будинком підрив Каховської ГЕС

Будинок Сікорського

Дізнатися, що тут жив у дитинстві та юності знаменитий український авіаконструктор можна хіба що з таблички. А тим часом саме Ігор Сікорський винайшов гелікоптер. Нині особняк у жахливому стані. Мешканців звідси виселили ще у 80-их роках минулого століття, оскільки визнали будівлю аварійною. Вікна першого поверху заклали. На цьому все й закінчилося.

У цьому будинку народився видатний авіатор Сікорський

Сікорський втік від радянської влади у 1918 році й оселився в США. А за 5 років заснував авіакомпанію Sikorsky Aircraft. Найперші у світі літаки “Руський витязь” та “Ілля Муромець” він розробив ще до початку Першої світової війни. А напередодні Другої світової випустив трансатлантичний гідроплан і гелікоптер Sikorsky S-29-A. Літак-амфібія – теж справа рук видатного українця.

Будинок “тисячі вікон”

Ще одна унікальна будівля в столиці, зведена на початку XX сторіччя, викликає занепокоєння. Її можна побачити на Тарасівській вулиці. Велетенський будинок, що колись належав родині Міхельсонів, яка до революції входила у десятку найзаможніших киян.

До унікального будинку тисячі вікон нікому немає діла

Нині унікальний житловий комплекс закинуто. Верхні поверхи будинку-колодязя поступово руйнуються. Чимала кількість порожніх віконниць навіює тихий жах. Якийсь час тут функціонував харчовий університет, а на першому поверсі містилися музичні студії. Нині все перебуває у стані занепаду.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?