Занепад українських культурних пам’яток: в Олешках через затоплення, в Києві – через недбалість

Руйнування Каховської ГЕС завдало чималого клопоту не лише людям та тваринам. Від терористичного акту постраждала й культурна спадщина України. Але й у столиці можна зустріти важливі історичні об'єкти, якими ніхто не опікується.

Руйнування Каховської ГЕС завдало чималого клопоту не лише людям та тваринам. Від терористичного акту постраждала й культурна спадщина України. Але й у столиці можна зустріти важливі історичні об’єкти, якими ніхто не опікується.

Будинок-музей Поліни Райко

Так виглядала хата Поліни Райко раніше

В тимчасово окупованих Олешках на Херсонщині затопило музей видатної художниці. Майстриня прикрасила хату фресками високої художньої цінності, від яких тепер майже нічого не залишилося.

Ось що зробив з унікальним будинком підрив Каховської ГЕС

Будинок Сікорського

Дізнатися, що тут жив у дитинстві та юності знаменитий український авіаконструктор можна хіба що з таблички. А тим часом саме Ігор Сікорський винайшов гелікоптер. Нині особняк у жахливому стані. Мешканців звідси виселили ще у 80-их роках минулого століття, оскільки визнали будівлю аварійною. Вікна першого поверху заклали. На цьому все й закінчилося.

У цьому будинку народився видатний авіатор Сікорський

Сікорський втік від радянської влади у 1918 році й оселився в США. А за 5 років заснував авіакомпанію Sikorsky Aircraft. Найперші у світі літаки “Руський витязь” та “Ілля Муромець” він розробив ще до початку Першої світової війни. А напередодні Другої світової випустив трансатлантичний гідроплан і гелікоптер Sikorsky S-29-A. Літак-амфібія – теж справа рук видатного українця.

Будинок “тисячі вікон”

Ще одна унікальна будівля в столиці, зведена на початку XX сторіччя, викликає занепокоєння. Її можна побачити на Тарасівській вулиці. Велетенський будинок, що колись належав родині Міхельсонів, яка до революції входила у десятку найзаможніших киян.

До унікального будинку тисячі вікон нікому немає діла

Нині унікальний житловий комплекс закинуто. Верхні поверхи будинку-колодязя поступово руйнуються. Чимала кількість порожніх віконниць навіює тихий жах. Якийсь час тут функціонував харчовий університет, а на першому поверсі містилися музичні студії. Нині все перебуває у стані занепаду.

Нові статті

Схожі статті

Коли Трійця у 2024 році: точна дата, історія, головні традиції Зелених свят, народні прикмети і забобони

Трійця — одне з найбільших церковних свят. В нього ϵ інші назви, свої звичаї, традиції і забобони. "Один Факт" дізнався, коли точна дата Трійці в 2024 році і які ϵ традиції в цього свята.

Всьому свій час, чи просто не хочуть? Каменських, Дорофєєва та інші розповіли, чому не мають дітей досі

Відомі зірки українського шоу-бізнесу вперше зізнались, чому не народжують дітей: Настя Каменських, Надя Дорофєєва, Леся Нікітюк та інші артистки.

Хитрощі мають бути всюди – навіть тут: що потрібно зробити, щоб півонії стояли у вазі значно довше

Якщо ви хочете насолоджуватись улюбленими квітами тривалий час у вашому будинку, необхідно правильно за ними доглядати: як зберегти свіжість півоній?

Працюϵ в одному театрі, але про доньку не згадуϵ: де зараз колишній чоловік Ольги Сумської Євген Паперний

Із колишнім чоловіком Євгеном Паперним Ольга Сумська прожила 5 років. В цьому шлюбі українська Роксолана народила першу доньку, Антоніну. Де зараз і чим займаϵться Євген Паперний?