У Києві та Кропивницькому розквітли катальпи: їхні великі квітки дуже нагадують орхідеї

Це дивовижне екзотичне дерево можна побачити в багатьох містах. Нині воно зацвіло гарними великими квітками як у Києві, так і в Кропивницькому. Комусь катальпа бігнонієподібна видається схожою на слона чи мавпу. Мовляв, листя – це справжнісінькі слонячі вуха, а от плоди, що звисають з гілок, не що інше, як мавпячий хвіст.

Це дивовижне екзотичне дерево можна побачити в багатьох містах. Нині воно зацвіло гарними великими квітками як у Києві, так і в Кропивницькому. Комусь катальпа бігнонієподібна видається схожою на слона чи мавпу. Мовляв, листя – це справжнісінькі слонячі вуха, а от плоди, що звисають з гілок, не що інше, як мавпячий хвіст.

Інші дивляться на речі більш прагматично, вважаючи квіти, що в наших широтах з’являються в червні, подібними до орхідеї, а стручки схожими на макарони чи навіть сигари. Фантазії любителям флори не займати. Та ніхто не стане заперечувати, що довкола дерев під час цвітіння панує яблучний аромат.

Катальпа цвіте у червні

Побачивши таку красу на вулиці, слід обов’язково зупинитися. Навіть якщо дуже поспішаєте, знайдіть хвильку стати під катальпою і загадайте бажання, яке обов’язково справдиться. Навряд чи в українців нині є інші мрії, окрім якнайшвидшого досягнення перемоги над ворогом.

Київ

Напевно, немає в столиці району, де б не зростала дивовижна катальпа. Південну гостю завезли в Україну ще в XIX столітті. На диво, субтропічна рослина, яка поширена в Північній Америці, Східній Азії та на Карибах, прижилася в помірних широтах, де не так тепло й волого.

Навіть молоді столичні деревця випустили квітки

Розквітає орхідейне дерево в середині червня і радує містян своїми великими квітками до липня. На їх місці згодом з’являться стручки завдовжки 25-35 см. На вулицях Києва можна зустріти не лише бігнонієвидну катальпу, але й прекрасну, яка зростає до 20 м у висоту. А ще трапляються яйцевидні та гібридні катальпи.

Кропивницький

Катальпи розквітли на вулиці Шевченка у Кропивницькому

Щоб помилуватися цвітінням катальпи, кропивничанам достатньо дістатися Набережної або прогулятися вулицею Шевченка. На площі Героїв Майдану теж є такі дерева. Стовбур одного з яких розколовся кілька років тому, і його було вирішено врятувати за допомогою підпірок.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.