Різнобарвна історія Замкової гори в Києві: місце спалення відьом та черниць

Ніхто не стане заперечувати, що Київ певним чином пов'язаний із містикою. От і Замкова гора, яку називають "проклятим пагорбом", несе чимало незрозумілостей. Саме тут, як стверджують історики, відбувалися страти відьом.

Ніхто не стане заперечувати, що Київ певним чином пов’язаний із містикою. От і Замкова гора, яку називають “проклятим пагорбом”, несе чимало незрозумілостей. Саме тут, як стверджують історики, відбувалися страти відьом.

З цієї гори на Подолі та ще двох інших й починав зароджуватися Київ. Її ще називають Хоривицею на честь одного з трьох братів-засновників міста. Замковою гора біля Андріївського узвозу була не завжди. Колись давно її називали Києвицею, тобто відьмою. Замок, що належав литовському князю Володимиру Ольгердовичу, у XIV столітті, мав не дуже хорошу славу.

Залишки старовинного склепу на Замковій горі

Біля нього проводилися публічні страти зловмисників. А ще на цьому місці палили відьом. Кажуть, що не менше тисячі жінок згоріли в полум’ї. У XV столітті будівлю спалили підопічні кримського хана Менглі Герея. У XVI сторіччі фортецю відновили, та в XVII ст. вона знову стала жертвою. На цей раз згоріла від рук запорізьких козаків.

Вид на Замкову гору

Внизу під Замковою горою можна побачити споруди Фролівського жіночого монастиря. Його було зведено 1682 року. За три десятиліття дерев’яна споруда була знищена вогнем, а чотири десятки черниць, які намагалися врятувати ікони з полум’я, згоріли живцем. Залишки монастирського кладовища можна побачити й нині. А от сама фортеця, на жаль, не збереглася.

Вид з Замкової гори

З інших старовинних артефактів тут присутній язичницький жертовник. Щоб побачити залишки плит й розритих могил, слід піднятися на саму верхівку Замкової гори, скориставшись сходами з Андріївського узвозу. Звідси відкриваються гарні столичні краєвиди.

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?