Ніхто не стане заперечувати, що Київ певним чином пов’язаний із містикою. От і Замкова гора, яку називають “проклятим пагорбом”, несе чимало незрозумілостей. Саме тут, як стверджують історики, відбувалися страти відьом.
З цієї гори на Подолі та ще двох інших й починав зароджуватися Київ. Її ще називають Хоривицею на честь одного з трьох братів-засновників міста. Замковою гора біля Андріївського узвозу була не завжди. Колись давно її називали Києвицею, тобто відьмою. Замок, що належав литовському князю Володимиру Ольгердовичу, у XIV столітті, мав не дуже хорошу славу.
Біля нього проводилися публічні страти зловмисників. А ще на цьому місці палили відьом. Кажуть, що не менше тисячі жінок згоріли в полум’ї. У XV столітті будівлю спалили підопічні кримського хана Менглі Герея. У XVI сторіччі фортецю відновили, та в XVII ст. вона знову стала жертвою. На цей раз згоріла від рук запорізьких козаків.
Внизу під Замковою горою можна побачити споруди Фролівського жіночого монастиря. Його було зведено 1682 року. За три десятиліття дерев’яна споруда була знищена вогнем, а чотири десятки черниць, які намагалися врятувати ікони з полум’я, згоріли живцем. Залишки монастирського кладовища можна побачити й нині. А от сама фортеця, на жаль, не збереглася.
З інших старовинних артефактів тут присутній язичницький жертовник. Щоб побачити залишки плит й розритих могил, слід піднятися на саму верхівку Замкової гори, скориставшись сходами з Андріївського узвозу. Звідси відкриваються гарні столичні краєвиди.