Вода з Каховської ГЕС зійшла, і ми побачили чимало цікавого: знахідки часів Візантії та палеоліту вражають

Коли після підриву Каховської ГЕС вода зійшла, і русло Дніпра обміліло, на дні виявили чимало цікавих знахідок. Серед них атрибути Другої світової війни, предмети, що належали козакам. Серед більш давніх предметів – візантійські артефакти і навіть ті, що датуються епохою палеоліту.

Коли після підриву Каховської ГЕС вода зійшла, і річище Дніпра обміліло, на дні виявили чимало цікавих знахідок. Серед них атрибути Другої світової війни, предмети, що належали козакам. Серед більш давніх предметів – візантійські артефакти й навіть ті, що датуються епохою палеоліту.

Історикам буде дуже складно в сучасних реаліях обслідувати території. А от “чорні археологи” часу дарма не гають.

Каска часів Другої світової війни

До затоплення цієї місцини у 60-их роках минулого століття і будівництва ГЕС тут містилося чимало острівців, на яких розташовувалися козацькі табори. Тільки запорозьких січей було цілих п’ять: Томаківська, Базавлуцька, Микитинська, Чортомлицька та Підпільненська січ, яку ще називали Новою.

На великих луках тисячоліттями випасали худобу. Земля тут дивовижно родюча. А якщо копнути в глибину віків, то можна знайти сліди існування різних народів – не лише слов’ян, але й скіфів, греків, візантійців тощо.

Стародавній хрест

У межах Великого лугу, орієнтовно між Нікополем та Енергодаром, є чимало поховань скіфських царів. Саме тут на початку 80-их років була знайдена скіфська пектораль у Товстій могилі.

Якщо провести розкопки за всіма науковими правилами, вчені дізнаються багато цікавого з життя козацтва – їхніх звичаїв, побуту, матеріальної культури. Досліджень, які проводилися перед затопленням, явно недостатньо з наукової точки зору. Шкода, що під час війни археологи не зможуть займатися своєю справою в належному вигляді.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.