Раніше мостом для поцілунків у Києві вважався Русанівський міст: він проіснував до 1941 року

Русанівський міст довгий час вважався Мостом поцілунків, оскільки кияни саме тут прогулювалися парами, призначаючи побачення. За свою історію ця споруда кілька разів змінювалася кардинально.

Русанівський міст довгий час вважався Мостом поцілунків, оскільки кияни саме тут прогулювалися парами, призначаючи побачення. За свою історію ця споруда кілька разів змінювалася кардинально.

Так попервах виглядав Міст поцілунків

На початку XX сторіччя Русанівська протока була зовсім не такою разючою, як нині. Тож перебратися через неї на південному напрямку можна було завдяки нічим не примітному дерев’яному мосту. От Миколаївський міст, що з’єднував з Микільською слобідкою, був і справді дивовижною спорудою.

Русанівський міст. 1910 рік

Повінь 1877 року внесла певні корективи у ландшафт, утворивши нове річкове річище. Дерев’яну переправу було зруйновано водою, натомість утворився новий острівець, на якому облаштували поселення Передмостову Слобідку. Через новоутворену протоку в 1877 році звели 200-метровий міст.

Русанівський міст. 1913 рік.

Та Дніпро постійно розливався і настійливо руйнував дерев’яні опори шляхопроводу. Доводилося весь час закривати переправу на ремонт, що заважало руху транспорту. Тому назріло рішення збудувати капітальний міст.

На початку XX століття було розроблено проєкт, і будівельники приступили до справи. За 3 роки Русанівський міст було здано в експлуатацію. Він мав опорні конструкції, які являли собою металеві двошарнірні арки. Переправа була важливим місцем з’єднання двох селищ – Передмостової та Микільської слобідки.

Русанівський міст. 1942 рік.

У 1908 році дерев’яний настил мосту вигорів вщент. Подейкували, що це підпал, але злочинців так і не виявили. Переправу відреставрували та навіть запустили мототрамвай маршрутом на Дарницю.

Закохані пари частенько прогулювалися оновленим мостом, тож його стали називати Мостом поцілунків. У 1941 році шляхопровід було підірвано. Лише через 24 роки звели новий, а старий відмовилися відновлювати. Сьогодні він з’єднує дві станції метро – Гідропарк та Лівобережну.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.