Раніше мостом для поцілунків у Києві вважався Русанівський міст: він проіснував до 1941 року

Русанівський міст довгий час вважався Мостом поцілунків, оскільки кияни саме тут прогулювалися парами, призначаючи побачення. За свою історію ця споруда кілька разів змінювалася кардинально.

Русанівський міст довгий час вважався Мостом поцілунків, оскільки кияни саме тут прогулювалися парами, призначаючи побачення. За свою історію ця споруда кілька разів змінювалася кардинально.

Так попервах виглядав Міст поцілунків

На початку XX сторіччя Русанівська протока була зовсім не такою разючою, як нині. Тож перебратися через неї на південному напрямку можна було завдяки нічим не примітному дерев’яному мосту. От Миколаївський міст, що з’єднував з Микільською слобідкою, був і справді дивовижною спорудою.

Русанівський міст. 1910 рік

Повінь 1877 року внесла певні корективи у ландшафт, утворивши нове річкове річище. Дерев’яну переправу було зруйновано водою, натомість утворився новий острівець, на якому облаштували поселення Передмостову Слобідку. Через новоутворену протоку в 1877 році звели 200-метровий міст.

Русанівський міст. 1913 рік.

Та Дніпро постійно розливався і настійливо руйнував дерев’яні опори шляхопроводу. Доводилося весь час закривати переправу на ремонт, що заважало руху транспорту. Тому назріло рішення збудувати капітальний міст.

На початку XX століття було розроблено проєкт, і будівельники приступили до справи. За 3 роки Русанівський міст було здано в експлуатацію. Він мав опорні конструкції, які являли собою металеві двошарнірні арки. Переправа була важливим місцем з’єднання двох селищ – Передмостової та Микільської слобідки.

Русанівський міст. 1942 рік.

У 1908 році дерев’яний настил мосту вигорів вщент. Подейкували, що це підпал, але злочинців так і не виявили. Переправу відреставрували та навіть запустили мототрамвай маршрутом на Дарницю.

Закохані пари частенько прогулювалися оновленим мостом, тож його стали називати Мостом поцілунків. У 1941 році шляхопровід було підірвано. Лише через 24 роки звели новий, а старий відмовилися відновлювати. Сьогодні він з’єднує дві станції метро – Гідропарк та Лівобережну.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?