На українців чекають зміни: свята переносяться на інші дати, а замість української в етері буде англійська

Відразу два доленосних законопроєкти зареєстровано у парламенті 28 червня. Так, президентом Володимиром Зеленським ініційовано зміну дати трьох державних свят, а ще пропонується закріплення статусу англійської мови в країні.

Відразу два доленосних законопроєкти зареєстровано у парламенті 28 червня. Так, президентом Володимиром Зеленським ініційовано зміну дати трьох державних свят, а ще пропонується закріплення статусу англійської мови в країні.

Святкові дні

У зв’язку з переходом української церкви на новоюліанський календар виникла необхідність змістити на 2 тижні й деякі державні свята.

Услід за церковним має змінитися й світський календар свят

Зокрема, народним обранцям пропонується проголосувати законопроєкт №9431 й узаконити такі дати відзначання свят:

  • 25 грудня – Різдво Христове (раніше 7 січня);
  • 15 липня – День Української Державності (28 липня);
  • 1 жовтня – День захисників і захисниць України (14 жовтня).

Англійська мова

Законопроєктом №9432 депутатам пропонується проголосувати за закон “Про застосування англійської мови в Україні”. В документі визначаються категорії посад, на які претенденти мають обов’язково мати навички англійської мови, а ще регулюється застосування цієї мови в органах державної влади.

Поданий президентом законопроєкт має розглянути Верховна Рада

Та якщо у випадку зі святами все виглядає доволі логічно, то з законом про мову виникло чимало питань. Так, уважно вивчивши текст законопроєкту, юрист-міжнародник Андрій Смолій зробив кілька слушних зауважень. На його думку, впровадження англійської мови в Україні відбуватиметься внаслідок витіснення української.

Звісно, нічого поганого в тому, що українці знатимуть англійську, немає, але деякі норми викликають занепокоєння. Якщо документ приймуть у нинішньому вигляді, то в кінотеатрах фільми демонструватимуть англійською мовою з українськими субтитрами, а український дубляж опиниться під забороною. Те ж саме з телебаченням. Українську дозволено замінювати англійською, хоча державна ще й сама по собі не зовсім утвердилася в ефірі. Виходить, що з 2027 року в українців відберуть право дивитися фільми та телепрограми рідною мовою.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".