На українців чекають зміни: свята переносяться на інші дати, а замість української в етері буде англійська

Відразу два доленосних законопроєкти зареєстровано у парламенті 28 червня. Так, президентом Володимиром Зеленським ініційовано зміну дати трьох державних свят, а ще пропонується закріплення статусу англійської мови в країні.

Відразу два доленосних законопроєкти зареєстровано у парламенті 28 червня. Так, президентом Володимиром Зеленським ініційовано зміну дати трьох державних свят, а ще пропонується закріплення статусу англійської мови в країні.

Святкові дні

У зв’язку з переходом української церкви на новоюліанський календар виникла необхідність змістити на 2 тижні й деякі державні свята.

Услід за церковним має змінитися й світський календар свят

Зокрема, народним обранцям пропонується проголосувати законопроєкт №9431 й узаконити такі дати відзначання свят:

  • 25 грудня – Різдво Христове (раніше 7 січня);
  • 15 липня – День Української Державності (28 липня);
  • 1 жовтня – День захисників і захисниць України (14 жовтня).

Англійська мова

Законопроєктом №9432 депутатам пропонується проголосувати за закон “Про застосування англійської мови в Україні”. В документі визначаються категорії посад, на які претенденти мають обов’язково мати навички англійської мови, а ще регулюється застосування цієї мови в органах державної влади.

Поданий президентом законопроєкт має розглянути Верховна Рада

Та якщо у випадку зі святами все виглядає доволі логічно, то з законом про мову виникло чимало питань. Так, уважно вивчивши текст законопроєкту, юрист-міжнародник Андрій Смолій зробив кілька слушних зауважень. На його думку, впровадження англійської мови в Україні відбуватиметься внаслідок витіснення української.

Звісно, нічого поганого в тому, що українці знатимуть англійську, немає, але деякі норми викликають занепокоєння. Якщо документ приймуть у нинішньому вигляді, то в кінотеатрах фільми демонструватимуть англійською мовою з українськими субтитрами, а український дубляж опиниться під забороною. Те ж саме з телебаченням. Українську дозволено замінювати англійською, хоча державна ще й сама по собі не зовсім утвердилася в ефірі. Виходить, що з 2027 року в українців відберуть право дивитися фільми та телепрограми рідною мовою.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.